מוסיפים רשימות קהלים ברמת הקמפיין וחוסכים זמן!

כדי לגרום ללקוחות המעורבים והרווחיים ביותר להתקדם בנתיב הרכישה, הכרחי להגיע אליהם ברגע שבו הם מוכנים לפעולה. יש לנו שני כלים שיכולים לעזור לכם לעשות זאתרשימות רימרקטינג למודעות חיפוש (RLSA) והתאמה ללקוחות. כלים אלה מתאימים את הקמפיינים לאנשים שהייתה להם בעבר אינטראקציה עם העסק שלכם. עם זאת, ייתכן שתצטרכו להקדיש זמן רב לכלים האלה בתחילת השימוש בהם, במיוחד אם יש לכם הרבה קבוצות מודעות. לכן, כדי שיהיה לכם קל יותר לנהל רשימות קהלים בהיקף נרחב, מעכשיו אפשר להוסיף את הרשימות ברמת הקמפיין.

כשמוסיפים את רשימות הקהלים ברמת הקמפיין, גם קל יותר לבדוק ולשנות את התאמות הצעות המחיר. במקום לנסות לשנות את התאמות הצעות המחיר לכל קבוצת מודעות בנפרד, אפשר לבצע אופטימיזציה ברמת הקמפיין בלי לחשוש. ברמת הקמפיין יש יותר סיכוי שיהיו לכם מספיק נתונים כדי לקבל החלטה מושכלת. מידע על שיטות מומלצות נוספות להתאמת הצעות מחיר לפי קהל זמין כאן.

מפרסמים רבים כבר מוסיפים קהלים לרשת החיפוש ברמת הקמפיין, וכך חוסכים זמן ומשפרים את האופטימיזציה:

"הוספת קהלים ברמת הקמפיין התבררה כדרך מעולה להפעלת רשימות הרימרקטינג שלנו בהיקף נרחב. בדרך כלל הקמפיינים שלנו מכילים המון קבוצות מודעות. בעבר, כדי להשתמש ב-RLSA היינו צריכים להשקיע שעות רבות בהוספת קהלים לכל קבוצה ובניתוח התוצאות לכל קבוצת מודעות. היום, כשאנחנו מוסיפים את הקהלים ברמת הקמפיין, אנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו לא מפספסים אף קבוצת מודעות, ואת הזמן שאנחנו חוסכים אנחנו יכולים לתעל לטובת הלקוחות שלנו ולעזור להם למצוא בית חדש". 
- דברה קרול, מנהלת בכירה של שיווק במנועי חיפוש ב-Redfin


"מאז שנוספה האפשרות להוסיף את כל הקהלים שלנו ברמת הקמפיין, הרבה יותר פשוט להוסיף רשימות קהלים לקמפיינים רבים, מכיוון שרוב הקמפיינים שלנו כוללים מאות קבוצות מודעות. עכשיו אנחנו יכולים להפעיל התאמות של הצעות מחיר באופן גורף, וכתוצאה מכך ניהול ההוצאות שלנו התייעל והקמפיינים שלנו לרשת החיפוש מניבים החזר גבוה יותר על הוצאות הפרסום (ROAS)". 
-  ניית'ן איגאן, מומחה ל-PPC ב-Webstaurant


הוספת קהלים של רשת החיפוש ברמת הקמפיין מאפשרת לכם להחליט באופן גמיש יותר איך לעודד מעורבות מצד הלקוחות. מידע נוסף על שימוש בקהלים ברמת הקמפיין זמין במרכז העזרה. במדריך השיטות המומלצות שלנו תוכלו ללמוד איך אפשר להגיע לקהל הנכון עם המסר שישאיר עליהם רושם.

בהאנו נאראסימהן, ראש חטיבת ניהול המוצר, AdWords