במשך שנים, מפרסמים המתמקדים בהגברת החשיפה למותג חיפשו דרכים להבטיח שאנשים שגולשים באינטרנט יצפו במודעות המקוונות שלהם. זוהי משימה לא פשוטה -- 56% מכל המודעות ברשת המדיה ו-46% מכל מודעות הווידאו* לא נצפות מפני שהן מופיעות בחלק הנגלל (שאינו נראה מבלי לגלול למטה) או בכרטיסייה שמופיעה ברקע. אנו פועלים כבר כמה שנים כדי לעזור למפרסמים להתמודד עם האתגר הזה, והיום אנו מציגים שלושה שיפורים חשובים: שדרוג של כל הקמפיינים המבוססים על מחיר לאלף הופעות לקמפיינים המבוססים על מחיר לאלף הופעות הניתנות לצפייה; מכסת תדירות חדשה למודעות הניתנות צפייה; וערכי דיווח נוספים שמבוססים על התקן של יכולת צפייה.
כל הקמפיינים המבוססים על מחיר לאלף הופעות הם עכשיו קמפיינים המבוססים על מחיר לאלף הופעות הניתנות לצפייה
כפי שהודענו בספטמבר, אנו מגבירים את המחויבות שלנו לבסס את התמחור של פרסום דיגיטלי על יכולת צפייה, ולכן אנחנו משדרגים את כל הקמפיינים ב-GDN המבוססים על מחיר לאלף הופעות לקמפיינים המבוססים על מחיר לאלף הופעות הניתנות לצפייה. לאחרונה השלמנו את השדרוג הזה, ורשת המדיה של Google (GDN) היא כעת אחת מפלטפורמות המדיה היחידות שבהן מפרסמים משלמים על הופעה רק אם היא ניתנת לצפייה בפועל על ידי המשתמש.
קנייה המבוססת על מחיר לאלף הופעות הניתנות לצפייה הושקה ב-AdWords ב-2013, כך שמפרסמים יכלו לבחור לשלם רק על הופעות ברשת המדיה והופעות של סרטונים שעונות על הקריטריונים של התקן הנהוג בתעשייה ליכולת צפייה, כפי שהוגדר על ידי MRC. חמישים אחוזים או יותר מהמודעה צריכים להופיע על המסך -- במשך שנייה אחת לפחות, אם מדובר במודעות ברשת המדיה, ובמשך שתי שניות אם מדובר במודעות וידאו. משך הזמן נמדד באמצעות טכנולוגיית תצוגה פעילה של Google. השנה, עשרות מיליארדי הופעות סוננו לפני שחייבנו מפרסמים ב-AdWords בעבורן, מפני שהן לא עמדו בתקן הזה.
מחיר לאלף הופעות הניתנות לצפייה עוזר למפרסמים המתמקדים בהגברת החשיפה למותג לקנות ביעילות ולהשיג את יעדי הקמפיינים שלהם:
Devialet, חברה לציוד אודיו שמשרדיה הראשיים בפריז, רצתה להעלות את המודעות לרמקולים ולמגברים שלה בקרב צרכנים רבים יותר. כדי להרחיב את טווח ההגעה שלה, Devialet שינתה את הקמפיינים שלה מתמחור המבוסס על מחיר לקליק לתמחור המבוסס על מחיר לאלף הופעות הניתנות לצפייה. בעקבות זאת, Devialet הגדילה ב-49% את מספר ההופעות הניתנות לצפייה לכל דולר, והגדילה ב-50% את משך הזמן הממוצע שמבקרים גולשים באתר.
מכסת תדירות חדשה למודעות הניתנות צפייה תעניק למפרסמים שליטה רבה יותר
מכסת תדירות עוזרת לשלוט במספר הפעמים שהמודעות שלכם מופיעות בפני אותו אדם. כאשר הופעות שאינן ניתנות לצפייה נספרות במכסת התדירות, ייתכן שמשתמש מסוים לא יראה את המודעה שלכם פעמים רבות כפי שהתכוונתם.
החל מהשבועות הקרובים, ייספרו במכסת התדירות רק הופעות ניתנות לצפייה של קמפיינים ברשת המדיה ובווידאו ב-AdWords. כך מפרסמים יוכלו לשלוט טוב יותר בתדירות שבה המודעות שלהם אכן ניתנות לצפייה על ידי המשתמשים. למידע נוסף על הגדרה של מכסת תדירות, היכנסו למרכז העזרה.
ערכי דיווח חדשים שמציגים תמונה טובה יותר של ביצועי הקמפיין
כדי להציג למפרסמים תמונה טובה יותר של ביצועי הקמפיינים שלהם ברשת המדיה ובווידאו, הוספנו ערכים נוספים המבוססים על תקן יכולת הצפייה, כגון:
             •              סה"כ הופעות שהיו ניתנות לצפייה
             •              אחוז ההופעות שהיו ניתנות לצפייה
             •              אחוז המודעות הניתנות לצפייה שלחצו עליהן
בעזרת הערכים האלה, מפרסמים יכולים לראות בבירור אילו מיקומים ומודעות קריאייטיב מניבים ביצועים טובים של הקמפיינים כאשר הם ניתנים לצפייה על ידי המשתמשים.
אנו פועלים מזה זמן רב לבסס את התמחור של פרסום דיגיטלי על יכולת צפייה, כדי לעזור למשווקים ולבעלי אתרים לעבוד יחד בשקיפות, ביעילות ובאחריות. זהו צעד חשוב נוסף לכיוון המטרה הזו.
פורסם על ידי גלן ווילסון, מנהל מוצר, AdWords
*מחקר של Google, 2014