•    ... וידאתם שכל מילות המפתח בחשבון זוכות לציוני איכות טובים? זכרו שמערכת AdWords בוחנת את ציוני האיכות לכל רוחב החשבון, ולכן אם יש לכם מילות מפתח עם ציוני איכות של 6/10 ומטה לא כדאי לשמור אותן, אלא אם הן מביאות לכם ביצועים מוצלחים במיוחד.

    •    ... בדקתם את דוח מונחי החיפוש? בלעדיו, לא תוכלו לדעת האם מסע הפרסום צובר קליקים לא רלוונטיים, מה שאפשר למנוע באמצעות סוגי התאמה מדוייקים יותר ומילות מפתח שליליות.

    •    ... בדקתם את המיקום הממוצע של מילות המפתח העיקריות שלכם? באופן טבעי אנחנו מרוכזים יותר בנתונים שלנו כמו אחוזי הקלקות, מחיר ממוצע לקליק, תקציב יומי וכדומה. אבל המדד שיכול להגיד לכם מה עושים המתחרים שלכם הוא המיקום הממוצע: אם הוא צנח בחודש האחרון, יתכן שאחד המתחרים התחיל להעלות את הצעות המחיר שלו באופן שיטתי, או שפשוט נכנס מישהו חדש לשוק.

    •    ... בחנתם את המדדים התחרותיים שלכם? אם אתם מגלים שנתח השוק שלכם אינו גדול מספיק, זה סימן שמתחרים אחרים זוכים לרוב התנועה עבור מילות המפתח שהגדרתם. בדומה למיקום ממוצע, גם מדדים אלו כדאי לבדוק בתדירות חודשית לערך. תוכלו ליצור דוח לפי הפלחים והמסננים שמעניינים אתכם ולתזמן אותו באופן אוטומטי כך שתקבלו אותו ישירות למייל לפי התדירות שתקבעו, ראו כאן איך לעשות זאת.

כל מי שמפרסם ב-AdWords זמן ממושך מכיר מספר לא קטן של תכונות, ועדיין לפעמים מגלים תכונות חדשות. גם אם הן לא חדשות, ואולי דוקא בגלל ריבוי התכונות, ישנן פעולות שגרתיות שלפעמים אנחנו שוכחים לבצע במסגרת ניהול שוטף של חשבון או מסעות הפרסום. מטרת פוסט זה היא לרכז את כל הפעולות האלו.

מקווים שתמצאו את העצות שימושיות. אם יש לכם רעיון נוסף לפעולות שמפרסמים נוטים לשכוח, הרגישו חופשי להוסיף אותו כתגובה לפוסט או פשוט לפרסם אותו בפורום שלנו.

פורסם על-ידי אהוד, צוות Google AdWords