בפוסט זה נכיר כלים שיעזרו לכם לבחור את המילים המתאימות לכם ביותר ולשפר את מילות המפתח הקיימות. כלים אלו יעזרו לכם להבין איך להשתמש נכון במילות המפתח כדי להגיע לקהל היעד שלכם ואיך להיות תחרותיים מול המתחרים שלכם שמפרסמים את אותם המוצרים או השירותים.

דוח מונחי חיפוש
כאן תמצאו את ביצועי המודעות שלכם בחיפושים שבוצעו בפועל ברשת החיפוש, כלומר תוכלו לקבל מידע מהשטח ולראות אילו מונחים המתקשרים למילות המפתח שהגדרתם, הפעילו את המודעות שלכם. בדיקת דוח זה מפעם לפעם תעזור לכם להימנע מתשלום עבור קליקים על המודעה שלא מייצרים רווחים.
הדוח יעזור לכם לזהות:
- מילות מפתח פוטנציאליות נוספות
- מילות מפתח שליליות פוטנציאליות

כדי להיכנס לדוח ללחוץ על לשונית מילות מפתח, ללחוץ על "פרטי מילות מפתח" ולבחור "הכל" (כדי לראות ניתוח עבור כל מילות המפתח).

כדאי מאוד להוסיף עמודת "מילת מפתח" לדוח זה, על-ידי לחיצה על "עמודות" ובחירת "בצע התאמה אישית". כך תוכלו לראות את מילת המפתח שמתאימה למונח החיפוש שהפעיל את המודעה שלכם. תוכלו להשתמש במידע זה כדי לשפר את מילות המפתח שלכם על-ידי שינוי סוגי התאמה.
כדי לקבל מידע נוסף על דוח זה, ראו קישור זה.


כלי מילות המפתח של Google Adwords
כאן תוכלו:
- לקבל רעיונות למילות מפתח בהתבסס על מילות מפתח קיימות, כתובת אתר האינטרנט שלכם או קטגוריה של מילות מפתח.
- להעריך את כמות התנועה עבור מילות מפתחחדשות וקיימות
- לזהות מונחים לא רלוונטיים ולהוסיף אותם כמילות מפתח שליליות.

כדי לראות איך להשתמש בכלי מילות המפתח, ראו קישור זה.


כלי מעריך התנועה
תפקידו להעריך את התנועה של מילות מפתח ספציפיות על-סמך המחיר המקסימלי והתקציב היומי שלכם. מעריך התנועה יציג אומדני ביצועים של מילות המפתח כמו: כמות ההופעות והקליקים שהמילים יכולות להשיג, שיעור קליקים, העלות הממוצעת של המילים והמיקום הממוצע שבו יכולה להופיע המודעה עבור מילות מפתח אלו.
תוכלו להגיע לכלי זה דרך לשונית "כלים וניתוח" ובחירה ב"מעריך התנועה".
לקבלת מידע נוסף על הנתונים שמוצגים על-ידי כלי זה, בקרו בקישור זה.

הערכות מחיר של דף ראשון ודף עליון
כידוע, מיקום המודעה מושפע מציון האיכות של מילת המפתח ומהצעת המחיר לקליק. כדי לקבל מושג כמה נכון להציע לקליק (בהנחה שאתם משתמשים בשיטת הצעת מחיר ידנית) כדאי תמיד להוסיף שתי עמודות לטבלת מילות המפתח שלכם:
- הערכות מחיר של דף ראשון
- הערכות מחיר של דף עליון
עמודות אלו יציגו את הערכת הצעת המחיר לקליק שדרושה כדי שהמודעה תופיע בדף הראשון ובדף העליון של תוצאות החיפוש של  Google ,כאשר מונח החיפוש תואם בדיוק את מילת המפתח. הערכה זו מבוססת על ציון האיכות ועל התחרות הנוכחית בין המפרסמים עבור אותה מילת מפתח.
כדי להציג ערכים אלו בטבלת הסטטיסטיקות שלכם, כנסו ללשונית מילות מפתח, לחצו על "עמודות" ובחרו "בצע התאמה אישית של עמודות". תמצאו את שתי אפשרויות הללו להוספה תחת ערכי "מאפיינים".

אנחנו מקווים שהכלים שהוצגו בפוסט זה יהיו לכם לעזר ויקלו עליכם בקבלת החלטות לגבי מילות המפתח שלכם.

פורסם על-ידי מאיה גלר, צוות Google AdWords