בכל יום שישי אנו מפרסמים טיפים על Google+‎, כדי לעזור לבעלי האתרים להפיק את המרב מכל התכונות והמשאבים הזמינים. הקפד לחזור מדי שבוע ולגלות את העדכונים האחרונים בסדרת ההדרכה שלנו, 'ימי שישי החברתיים'!

אמנם עולם התקשורת השתנה לא מעט מאז היווסדו של העיתון הברזילאי O Estado de São Paulo בשנת 1875, אך השיתוף של חדשות איכותיות, פרשנות ודיווח נותרו המטרה העיקרית של העיתון. על מנת לספק מידע בזמן-אמת, העיתון החשוב השיק את פורטל Estadao.com.br במרץ 2000. מאחר שהמדיה החברתית הופכת לחשובה יותר ויותר, Estadão השיק את דף +Estadão ב-Google+ במחצית השנייה של 2011.

לדברי קלודיה בלפורט, מנהלת תוכן דיגיטלי, עד מהרה העיתון גילה כי Google+ הציע הזדמנות שונה-במעט מהערוצים האחרים של המדיה החברתית, שבהם Estadão כבר השתמש. "נוכחתי לגלות שהתגובות ב-Google+ היו מעמיקות יותר. העוקבים שלנו שמחים מאוד לתרום לדיון, לכן החלטנו להשקיע יותר בערוץ זה".


עם הזמן, Estadão שילב את Google+ באסטרטגיית התוכן שלו, הודות ליכולת הייחודית של הפלטפורמה לעודד שיחות ודיונים. קלודיה מאמינה שהקהל של Estadão מעוניין ברשת חברתית שגם מעודדת חילופי ידע. לפיכך, הצוות מפרסם תוכן שרלוונטי במיוחד לעוקבים ב-Google+, במקום לשכפל אותו תוכן בכל ערוצי המדיה החברתית שבהם Estadão משתמש. לנושאים רציניים מצא העיתון ברשת תגובות חיוביות במיוחד, לכן הפוסטים מתייחסים לנושאים כדוגמת כלכלה, פוליטיקה וענייני היום, לעתים קרובות בנימה פחות רשמית.

אך מבחינת העיתון, Google+ לא מקדם רק חילופי רעיונות באמצעות המילה הכתובה. Estadão מנצל את היתרון של העוצמה החזותית של הפלטפורמה, על ידי פרסום תמונות מלאות, תוכן וידאו מרתק ודיון פנים-אל-פנים באמצעות Hangouts תכופים - וידאו צ'אט איכותי הייחודי ל-Google+, המוצע בחינם. בכוונת העיתון להשיק יוזמות יצירתיות רבות הספציפיות לערוץ זה: סרטון יומי של פרשנות כלכלית, פודקסט לילי המסכם את עיקרי חדשות היום וטריילר שבועי המציג סרטים חדשים בקולנוע.


Estadão משתמש ב-Google Analytics כדי להבין את התנהגות האורחים, ואין ספק ש-Google+ משפיע לטובה על התנועה אל הפורטל. במהלך תקופה של חמישה חודשים, Analytics הראה כי מספר האורחים באתר Estadão שהגיעו מדף Google+ גדל ב-540%. במקביל, תנועה זו הניבה גידול של 18% בתצוגות הדף לכל ביקור. כיום, דף Google+ של Estadão כולל למעלה מ-500,000 עוקבים. 

גם אתה רוצה ליהנות מהצלחה כזו? קרא את כל המידע בתיאור המקרה המלא, ואל תהסס לשתף איתנו את החוויות שלך בדף AdSense+ שלנו.

פורסם על ידי ארלין לי - צוות Inside AdSense