כשהתחלתי לעבוד ב-Google לפני 13 שנה, הייתי מהנדס בתחום טכנולוגיות המודעות שפיתח מוצרים מתוך הנחה שמודעה מקוונת היא יעילה רק אם היא מובילה לקליק ולרכישה. באותו זמן זה נשמע פשוט, אך הדבר שינה לחלוטין את האופן שבו מותגים יוצרים קשר עם הצרכנים.

היום, התעשייה שלנו מתאימה את עצמה למהפכה נוספת, והכל בגלל המכשיר הזעיר שאנחנו נושאים איתנו לכל מקום - הטלפון שלנו. לאורך היום, כשאנחנו רוצים להגיע למקום כלשהו, לצפות במשהו או לקנות משהו, אנחנו שולפים את המכשירים הניידים שלנו ונעזרים בהם, בין אם כדי לחפש את הדיל הטוב ביותר למלון ובין אם כדי לקנות את המכונית המושלמת. ואינספור פעמים ביום אנחנו מוצאים את מה שאנחנו מחפשים ב-Google, ב-YouTube, במפות Google ובחנות Play. הבוקר בכנס הטכנולוגי dmexco שנערך בקולון, גרמניה, הכרזתי על שני חידושים בתחום המודעות שיעזרו לכם להגיע לרגעים האלה ולחבר את הצרכנים הנכונים עם הדברים שהם רוצים, בדיוק כשהם רוצים אותם.

מעבר להתקנה - מציאת הלקוחות הרווחיים ביותר


בעידן הניידים, אפליקציות נמצאות בכל מקום וחשיבותן כנקודת מגע עם הצרכנים הולכת וגדלה. עד היום, מערכת AdWords סיפקה למפתחים ולמפרסמים יותר מ-3 מיליארד הורדות אפליקציות.[1] ואני נפגש עם רבים מכם מכל רחבי העולם, כדי ללמוד על הדרכים היצירתיות שבהן אתם יוצרים קשר עם המשתמשים שלכם - זה החלק הטוב ביותר של העבודה שלי. אחת התובנות שאני שומע כל הזמן היא שמשתמשים שמקיימים אינטראקציה עם האפליקציות שלכם הם המשתמשים שהכי חשובים לעסק שלכם. לא מדובר רק בעידוד התקנות, אלא במתן אפשרות לביצוע פעולות בעלות ערך בתוך האפליקציות – למשל, להגיע לרמה מסוימת במשחק או להשלים רכישה. רצינו לפתור את האתגר הזה.

הבוקר ב-dmexco הכרזתי על הדור הבא של קמפיינים אוניברסליים באפליקציות, הזמינים כעת לכל המפרסמים בכל העולם. בחיפוש Google, ב-Play, ב-YouTube ובמיליוני האתרים והאפליקציות שברשת המדיה של Google, קמפיינים אוניברסליים באפליקציות יכולים עכשיו לעזור לכם למצוא את הלקוחות הכי חשובים עבורכם, בהתאם ליעדים העסקיים שתגדירו.

trivago, אפליקציה פופולרית לחיפוש מלונות, הייתה אחת הראשונות שבדקה את הגרסה החדשה הזו של קמפיינים אוניברסליים באפליקציות. המותג שם לו למטרה לעזור למטיילים למצוא את חדר המלון המושלם, וברור לו שקיימת סבירות גבוהה שמשתמשים שמקישים על דיל יעשו גם את הצעד הבא ויבצעו הזמנה של חדר המלון.דוגמה לנתיב שבו עובר המשתמש מההתקנה עד לצפייה בדיל של חדר מלון

כמו trivago, באפשרותכם לבחור את הפעילות בתוך האפליקציה שאותה תרצו לעודד, למשל מציאת דיל או הגעה לרמה 10. כדי למדוד את הפעילויות האלה, ניתן להשתמש בשותפי מדידה של צד שלישי או בפתרונות של Google למדידת אפליקציות, כגון Firebase Analytics. לאחר שתגדירו ב-AdWords את הפעילויות הרצויות באפליקציה, תיישמו את הפתרון שלכם לניתוח נתונים ותגדירו את המחיר הרצוי להתקנה, Google תפעיל את האלגוריתם שלה ללמידה חישובית. קמפיינים אוניברסליים באפליקציות מעריכים אותות רבים בזמן אמת כדי לשפר את המודעות שלכם עוד יותר, על מנת שתצליחו להגיע למשתמשים הרווחיים ביותר, במחיר הנכון, בנכסים הגדולים ביותר של Google. כשאנשים יקיימו אינטראקציה עם המודעות שלכם, אנחנו נוכל ללמוד היכן אתם מוצאים את המשתמשים הרווחיים ביותר. לדוגמה, אנו עשויים לגלות שהמשתמשים שמתעניינים בדרך כלל בדילים למלונות הם אלה שצופים ביומני וידאו בנושא טיולים ונסיעות ב-YouTube. לכן נציג יותר מהמודעות שלכם בערוצי YouTube מהסוג הזה.

עבור trivago, קמפיינים אוניברסליים באפליקציות הצליחו למצוא משתמשים שהייתה סבירות גבוהה שילחצו על דילים למלונות באפליקציה כדי להזמין חדר. כתוצאה מכך, מותג הנסיעות השיג לקוחות שהיו רווחיים יותר לעסק שלו ב-20%, הן ב-Android והן ב-iOS.

זהו שינוי משמעותי באופן שבו Google יכולה לעזור לכם להגדיל את ההכנסות שלכם מאפליקציות. אנחנו מקשיבים, ואנחנו לא מתמקדים יותר בהתקנה בלבד. המטרה שלנו בקמפיינים אוניברסליים באפליקציות היא לעודד את מעורבות המשתמשים ולהגדיל את הערך של האפליקציות שהתאמצתם כל כך לפתח.

איך להפוך כוונות לפעולות באמצעות TrueView לפעולה


מהפכת הניידים לא שינתה רק את האופן שבו אנחנו מחפשים או מקיימים אינטראקציה עם אפליקציות: היא שינתה גם את האופן שבו אנחנו מקיימים אינטראקציה עם כל סוג של מדיה כמעט. האופן שבו אנשים צופים בווידאו הוא הדוגמה הבולטת ביותר. אנחנו רואים את זה כל יום ב-YouTube.

במחקר שערכנו לאחרונה, גילינו ש-47% מהמבוגרים בארה"ב בגילאי 18 עד 54 אומרים שהם נעזרים ב-YouTube לפחות פעם בחודש כשהם מתלבטים אם לקנות משהו. במילים אחרות, כ-70 מיליון אנשים נכנסים ל-YouTube מדי חודש כדי לקבל עזרה בנוגע לרכישה[2]. הרגעים האלה, שבהם המשתמשים מלאי כוונות, הם ההזדמנויות של המותגים ליצור קשר עם הצרכנים ברגע הנכון, ולכן לקחנו על עצמנו את האתגר להקל על הצרכנים להתקדם משלב הכוונה לשלב הרכישה.

במהלך השנים האחרונות, פיתחנו את פורמט את TrueView במטרה לשנות את האופן שבו וידאו מספק ערך למשווקים המתבססים על ביצועים. בעזרת TrueView לקידום אפליקציות ו-TrueView לקניות, מותגים יכולים לעודד בקלות רבה הורדות ורכישות ישירות מ-YouTube. אבל מה לגבי מותגים שמעוניינים בסוגים אחרים של המרות, כגון בקשה להצעת מחיר, הזמנת מלון, הרשמה לניוזלטר או קביעת מועד לנהיגת מבחן?

היום אני שמח להציג את TrueView לפעולה: פורמט חדש שמעודד משתמשים לנקוט פעולה מקוונת כלשהי שחשובה לעסק שלכם.


דוגמה ל-TrueView לפעולה

מודעת וידאו בפורמט TrueView לפעולה מציגה קריאה מותאמת לפעולה במשך הסרטון ואחריו, וכך מעודדת יותר לפעולה. את הקריאה לפעולה ניתן להתאים למקרה השימוש הספציפי שלכם, למשל "קבלו הצעת מחיר", "הזמינו עכשיו" או "הירשמו כעת". מאחר שקל להוסיף את התוסף הזה לסרטון, אתם יכולים לשפר את הביצועים בנוסף לכל היתרונות של הצגת הסרטון שלכם לקהל שמפגין מעורבות. היתרון הזה רלוונטי במיוחד למותגים שמציעים מוצרים או שירותים שהצרכנים נוטים לבדוק לעומק לפני הקנייה, כמו שירותים פיננסיים, כלי רכב או נסיעות. פורמט TrueView לפעולה יכול לעזור לקדם את הלקוחות שלכם בנתיב הרכישה, בכך שהוא מעודד פעולות כגון קביעת פגישה או בקשת מידע נוסף. אנחנו מצפים בקוצר רוח לכך שמפרסמים יחלו לנסות ולבדוק את הפורמט החדש הזה בחודשים הקרובים.


בימינו, כאשר צרכנים חיים את חייהם בעידן הניידים, מותגים מייחסים חשיבות רבה ליצירת חוויות יוצאות דופן במכשירים ניידים. אנחנו יודעים שזו לא תמיד משימה פשוטה, ו-Google נמצאת כאן כדי לעזור. רבים מכם מספקים ללקוחות שלכם חוויות יוצאות מן הכלל ומעוררים השראה של ממש, ואני חושב ש-dmexco ממחיש את רוח החדשנות וההתלהבות המשותפת הזו בכל הנוגע לחיבור בין מותגים לצרכנים. אשמח להיפגש עם מפרסמים נוספים ולהמשיך במסע המדהים הזה.

פורסם על ידי סרידהאר רמסוואמי, סמנכ"ל בכיר, מודעות ומסחר

[1] נתונים פנימיים של Google, ניתוח גלובלי
[2] Google / Ipsos Connect, סקר צופים בספורט ב-YouTube, ארה"ב, מרץ 2016 (n=1500, בני 18-54)