טלפונים ניידים פתחו בפני הצרכנים דרכים חדשות להפגנת מעורבות ביחס למותגים, ובמקרים רבים, הגבולות בין העולם האמיתי לעולם הדיגיטלי מיטשטשים. אנשים מחפשים מידע על מוצרים באינטרנט ולאחר מכן הולכים לקנות אותם בחנויות. הם רואים מותג בטלוויזיה ולאחר מכן עוברים לאינטרנט כדי לקבל עליו מידע נוסף, או שהם צופים בסרטונים בנייד בזמן נסיעה לעבודה ומקבלים מהם השראה להזמין כרטיסים לנסיעה דרך המחשב הנייד בבית.
  


הקהל יכול לגלות מעורבות בדרכים שונות, אבל רק Google יכולה להציע את טווח ההגעה ואת הכלים שיעזרו למפרסמים להגיע לאנשים ברגעים החשובים באמת ולמדוד את השפעת הפרסום במכשירים ובערוצים שונים.

אשמח לשתף אתכם בכמה חידושים ביום שני בבוקר בבימה המרכזית בכיכר טיימס, באירוע Advertising Week. מטרת כל החידושים היא לעזור למפרסמים לסגור מעגל בין הטלוויזיה לעולם הדיגיטלי, בין האינטרנט לעולם שמחוץ לו ובין ניידים למחשבים שולחניים.


סגירת מעגל בין הטלוויזיה לעולם הדיגיטלי בעזרת חוזק המותג


בשנים האחרונות השקענו רבות במוצר חוזק המותג כדי להראות למשווקים איך קמפיינים של YouTube משפיעים על ערכים שקשורים למותג כמו מודעות למותג וכוונת רכישה לכל אורך הדרך שהצרכן עובר.

היום אנחנו מרחיבים את היכולות של 'חוזק המותג' לקמפיינים בטלוויזיה, כדי להראות למשווקים איך פרסום מודעות בטלוויזיה יכול להגדיל את מספר החיפושים של מותג בחיפוש Google ובחיפושי YouTube בהשוואה לקמפיינים של YouTube. החל משלב הבדיקות המוקדמות ראינו שפרסום ב-YouTube מוביל למספר חיפושים גדול כמעט פי שניים מפרסום בטלוויזיה לכל הופעה.

צריך לבצע מעט מאוד פעולות הגדרה כדי להפעיל את 'חוזק המותג לטלוויזיה'. אין צורך אפילו לספק לוח זמנים של פרסום באמצעי מדיה. המפרסם רק צריך להפעיל את 'חוזק המותג' גם בקמפיין לטלוויזיה וגם בקמפיין של YouTube, ואנו נוכל לדווח לו על מספר החיפושים המצטברים של המותג.
"אנחנו שמחים לראות את העבודה ש-Google עושה כדי להבין טוב יותר את ההשפעה של סרטונים. פולקסווגן מעוניינת להתקרב למצב שבו ניתן יהיה להגדיר בסיס משותף למדידת ביצועים בטלוויזיה ובפלטפורמות דיגיטליות (כמו YouTube) ואנחנו מצפים ש'חוזק המותג' יספק לנו שיטה לביצוע השוואות ספציפיות, אמינות ומדעיות ביחס למידת היעילות של קמפיינים באמצעי מדיה שונים". - ויניי שהאני, סמנכ"ל שיווק בכיר, Volkswagen of America.
סגירת מעגל בין מודעות באינטרנט למכירות בשטח


בנוסף לאינטראקציה בין הטלוויזיה ל-YouTube ולחיפוש באינטרנט, כיום קיים קשר מוכח בין מודעות באינטרנט לביקורים בחנויות פיזיות: 30% מהמשתמשים בסמארטפונים שמבקרים באתר או באפליקציה בטלפון קונים משהו בחנות תוך 24 שעות.[1] 

לכן אנחנו משיקים תוספי מיקום וכלים לבדיקת כמות הביקורים בחנויות פיזיות שמיועדים לרשת המדיה של Google, כדי לעזור למשווקים לסגור מעגל בין מודעות באינטרנט למכירות בשטח. בזמן שצרכנים מדפדפים באתרים שהם אוהבים או יוצרים אינטראקציה עם האפליקציות האהובות עליהם, מפרסמים יכולים להגיע אליהם בעזרת מודעות שמציגות את כתובת העסק, מסלול של 'מפות Google' ותמונות. זו שיטה להגדלה מיידית של מספר האנשים שנכנסים לחנות.במקרה של Home Depot, תוספי מיקום למודעות ברשת המדיה הגיעו לצרכנים שגלשו באותו רגע בטלפון לא רחוק מהחנויות הכי פופולריות של המותג, והובילו להחזר ROI גדול פי שמונה בחנויות עצמן. "תוספי מיקום לניידים בפרסום ברשת המדיה הוכיחו את יעילותם במהירות רבה", מספר יומוט דינסר, מנהל השיווק המקוון של Home Depot. “אנחנו יכולים להגיע לחובבי 'עשה זאת בעצמך' שנמצאים ליד החנויות שלנו ולעשות קישור בעיתוי מדויק שמציג להם את המידע שהם רוצים לקבל בדיוק ברגעים שבהם הם רוצים לקנות משהו". לסיפור המלא.

איך משווקים מודדים את ההשפעה של מודעות באינטרנט? הערך ביקורים בחנויות בעקבות פרסום ברשת המדיה מודד את ההשפעה של מודעות המוצגות ברשת המדיה על ביקורים בפועל בחנות, במלון, בסוכנות למכירת רכב או במסעדה. העוצמה הטכנולוגית של 'מפות Google' מספקת לנו גישה למאפיינים מדויקים של יותר מ-200 מיליון חנויות בכל העולם ומאפשרת לנו לספק מידע ברמת דיוק של 99% על ביקורים מדווחים.[2] רק Google יכולה לספק קנה מידה כזה ורמה כזאת של דיוק. למידע נוסף.

סגירת מעגל בין מכשירים שונים


המעגל האחרון שצריך לסגור הוא זה שמחבר בין כל המכשירים השונים שאנשים משתמשים בהם: טלפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים וכל מה שביניהם. היום אנחנו משיקים שיווק מחדש בכל המכשירים ברשת המדיה של Google וב-DoubleClick Bid Manager, כדי לעזור למפרסמים להגיע לאותו משתמש במכשירים שונים, באפליקציות שונות ובאתרים שונים. עכשיו אפשר להציג לקהל סיפור אחיד ולהחליט באיזו תדירות המודעה תוצג לקהל במכשירים שונים.


ניקח לדוגמה קמעונאי שרוצה לבנות קמפיין מותאם אישית לחגים. רימרקטינג בכל המכשירים מאפשר לו להציג ללקוחות מודעה בנוסח “החגים מתקרבים” בטלפון בזמן שהם נוסעים לעבודה בבוקר. בהמשך היום, כשהם גולשים בטאבלט בבית, הוא יוכל להציג להם מתכונים ומודעת המשך שתציע מבצע לזמן מוגבל על מתנות לחג. 

כל החידושים שהוזכרו ייכנסו לשימוש במהלך החודשים הקרובים.
  
זו זכות גדולה ליצור מוצרים שעוזרים למותגים לסגור מעגלים כדי לבצע מדידות, להגדיל את טווח ההגעה ולהגדיל את המעורבות. נשמח לשתף בפרטים נוספים על החידושים במהלך אירוע Advertising Week ואשמח לקבל משוב עליהם בהמשך הדרך המשותפת שלנו. 


פורסם על ידי בראד בנדר, סמנכ"ל תחום הפרסום ברשת המדיה ובווידאו

[1] Google / Ipsos Connect, How devices connect consumers to stores, מרץ 2016, n=2,013 משיבים באינטרנט מעל גיל 18 בארצות הברית. n=567 משיבים באינטרנט בגילאים 18-34 (דור ה-Y)
[2] מספר הביקורים בחנויות מחושב תוך שימוש בערכי סף שמרניים לנתונים, ברמת ודאות של 99% שמספר הביקורים המדווחים קטן ממספר הביקורים בפועל או שווה לו.