המעבר לניידים הוא אינו שינוי שקורה או יקרה - הוא כבר קרה. בוועידת הביצועים של Google שהתקיימה במאי, הכרזנו על פלטפורמה חדשה לחלוטין של מודעות, שנבנתה מחדש מהיסוד, כך שתעזור לצרכנים ולמשווקים להצליח בעידן הניידים: מודעות טקסט מורחבות ומודעות לאתר בעיצוב דינמי מפיחות חיים בדרך שבה אתם מתחברים עם צרכנים, והתאמות של הצעות מחיר למכשירים מספקות שליטה וגמישות רבות יותר, שמאפשרות בתורן אופטימיזציה מדויקת יותר.

החל מהיום, החידושים הללו יתחילו בהדרגה להפוך לזמינים ב-AdWords עבור כל המפרסמים מסביב לעולם.

תחילת העבודה עם מודעות טקסט מורחבות


מוקדם יותר השנה, הסרנו את כל המודעות מצד שמאל כדי לשפר את חוויית החיפוש ולהפוך אותה לאחידה בניידים, במחשבים שולחניים ובטאבלטים. מהלך זה עזר להכין את הקרקע לעדכון הגדול ביותר לקריאייטיב המודעות שלנו מאז השקת AdWords לפני למעלה מ-15 שנים.

מודעות טקסט מורחבות מותאמות לגודל המסך של מכשירי הסמארטפון הפופולריים ביותר וכוללות שתי כותרות, כל אחת באורך 30 תווים, בנוסף לשורת תיאור באורך 80 תווים. מדובר בכמעט 50% יותר טקסט של מודעה שבאמצעותו תוכלו להציג את המוצרים והשירותים שלכם.


                            מודעת טקסט מורחבת                                                        מודעת טקסט רגילה

המחקרים שלנו מראים שכותרות ארוכות יותר במודעות עוזרות יותר למשתמשים בניידים, מכיוון שהן מספקות מידע נוסף על העסק שלכם לפני הלחיצה על המודעה. להמחשה, הנה כמה סיפורי הצלחה מוקדמים של מפרסמים שכבר התחילו להשתמש במודעות טקסט מורחבות:"יחד עם הסוכנות שלנו, Adlucent, Guitar Center הייתה אחת הראשונות להשתמש במודעות טקסט מורחבות. בעזרת השטח הנוסף במודעה, אנו יכולים כעת להדגיש את המבצעים ואת קידומי המכירות שלנו, תוך כדי שמירה על המסר המרכזי של המותג - כפי שעשינו ביום העצמאות של ארצות הברית. אפילו בקמפיינים הלא ממותגים שלנו השגנו הכפלה של שיעור הקליקים." - רוברט ספירס, מנהל השיווק הדיגיטלי ב-Guitar Center
"מודעות טקסט מורחבות הן הזדמנות נהדרת עבור L'Oréal ועבור הסוכנות שלנו, iCrossing. כעת אנחנו יכולים להציג את יתרונות מוצרי היופי שלנו במלואם, ולבנות אהבה למותג - הכל בקריאייטיב אחד של מודעה. עד כה, בהשוואה למודעות הטקסט הישנות שלנו, מודעות הטקסט המורחבות הובילו לעלייה של 92% בשיעור הקליקים לאחד המותגים שלנו." - קירסטי וולי, מנהלת מחלקת צירוף משתמשים רב-ערוצי ב-L'Oréal Luxe"בשוק תחרותי כמו טלקום, היה חשוב ל-EE ולסוכנות שלנו, MEC, להטמיע את השימוש במודעות טקסט מורחבות בהקדם האפשרי. צההתחלה, ניצלנו את השטח הנוסף של טקסט המודעה כדי לתאר את סיפור המותג שלנו בצורה טובה יותר ולספק לצרכנים יותר מידע. על ידי שילוב הצעת הערך של 'רשת מהירה יותר ב-50%' עם פרטים על המחירים התחרותיים והחבילות של EE, הצלחנו להגדיל את שיעור הקליקים ב-79%" - סאם ריצ'רדסון, מנהל מדיה דיגיטלית, EE
"Kueski קפצה על ההזדמנות להשתמש במודעות טקסט מורחבות והטמענו באופן מיידי אסטרטגיה בכל הקמפיינים המובילים שלנו. על ידי הדגשת מהירות השירות והבטיחות והאבטחה של הפלטפורמה שלנו, הצלחנו לנצל את שטח המודעות הנוסף ולהשיג תוצאות מדהימות, כולל עלייה של 18% בשיעור ההמרות בקמפיינים כלליים של מילות מפתח." - רודולפו אורוסקו, מנהל רכישת משתמשים ב-Kueski


למפרסמים חשוב לנצל את מודעות הטקסט המורחבות בהקדם האפשרי, במיוחד לאור עונת החגים המתקרבת ובאה. כדי לעזור לכם להתחיל, פרסמנו טיפים ושיטות ליצירת מודעות טקסט מורחבות ולאופטימיזציה שלהן. לדוגמה:צרו מודעות מורחבות בכל קבוצת מודעות ובחנו כיצד הן עובדות עבורכן בטרם אתם משהים או מסירים מודעות רגילות.

זכרו לכלול מידע חשוב על העסק שלכם ואת רכיבי המידע המוכרים השונים ממודעות הטקסט הסטנדרטיות שלכם.


התמקדו בכותרות המודעה - הם הרכיבים החשובים ביותר במודעה שלכם.
העורך של AdWords ו-AdWords API תומכים גם הם במודעות טקסט מורחבות, והם מאפשרים לכם ליצור ולערוך מודעות מרובות בו-זמנית ולחסוך זמן. אם אתם משתמשים בכלים של צד שלישי כדי לנהל את המודעות שלכם, DoubleClick Search, Kenshoo ו-Marin Software תומכים במודעות טקסט מורחבות גם כן.

החל מה-26 באוקטובר 2016, לא תוכלו עוד ליצור או לערוך מודעות טקסט רגילות - כלומר, לאחר תאריך זה תוכלו ליצור ולערוך רק מודעות טקסט בפורמט מודעות טקסט מורחבות. מודעות טקסט רגילות קיימות ימשיכו להיות מוצגות לצד מודעות טקסט מורחבות.

יצירת מודעות לאתר בעיצוב דינמי לפרסום ברשת המדיה


בעידן הניידים, מודעות ברשת המדיה צריכות להשתלב בצורה חלקה באפליקציות ובאתרים שבהם אנשים מבקרים, ולספק חוויה עקבית במכשירים שונים. בנינו מודעות לאתר בעיצוב דינמי לרשת המדיה כדי לעזור למודעות שלכם להתאים למגוון ההולך וגדל של סוגי תוכן וגדלים של מסכים. כל שעליכם לעשות הוא לספק כותרות באורך 25 תווים ו-90 תווים, תיאור באורך 90 תווים, תמונה וכתובת אתר, ו-Google תעצב מודעות שיתאימו מצוין ליותר משני מיליון אפליקציות ואתרים ברשת המדיה של Google. מודעות לאתר בעיצוב דינמי פותחות גם מלאי חדש של מודעות מותאמות, כך שתוכלו למשוך צרכנים באמצעות מודעות שמתאימות למראה ולתחושה של האפליקציה או של האתר שמעניינים אותם.

רשת חנויות האופנה JustFab.de רצתה להגיע לקונים רבים יותר בזמן הגלישה שלהם ברשת. JustFab סיפקה כותרות שהציגו את המבצעים העדכניים ביותר שלה ותיאורים שהדגישו מוצרים פופולריים ותמונות של המוצרים הנמכרים ביותר שלה, ו-Google עיצבה עבורה מודעות שמתאימות לכל מקום ברשת המדיה של Google. כתוצאה מכך, שיעור ההמרות של JustFab עלה ב-56% והמחיר לרכישה ירד ב-55%.

הגדרת התאמות של הצעות מחיר למכשירים


כאשר מתכננים מחדש כיצד ייראו מודעות בעידן הניידים, חשוב שיהיו לכם כלים גמישים יותר שיעזרו לכם לעשות אופטימיזציה לביצועים ברמת המכשיר. ההתאמות החדשות של הצעות המחיר למכשירים מאפשרות לכם לשמור על יעילות הניהול של קמפיין מאוחד שמגיע לצרכנים במכשירים שונים, וגם נותנות שליטה רבה יותר בהגדרת התאמות להצעות מחיר בודדות עבור כל סוג של מכשיר - מכשירים ניידים, מחשבים וטאבלטים. מדריך השיטות המומלצות המעודכן שלנו יכול לעזור לכם להעריך את אסטרטגיית הצעת המחיר שלכם ולהגדיר יעדי ביצועים מדויקים שישקפו את הערך של פרסום בניידים במלואו.

למרות שהתאמות של הצעות מחיר למכשירים מאפשרות לכם לבצע אופטימיזציה בדיוק רב יותר, עדיין רצוי לשקלל נתונים אחרים שמשפיעים על הביצועים, כגון מיקום, השעה ביום וקהל היעד. כדי לבצע אופטימיזציה בקנה מידה גדול לטווח רחב של נתונים בהקשרים שונים, עליכם להשתמש בהצעות מחיר אוטומטיות. הצעות מחיר חכמות (Smart Bidding) רותמות את עוצמת הלמידה החישובית של Google כדי להגדיר הצעות מחיר מבוססות-מידע ולעזור לכם להפיק את המירב מתקציב השיווק שלכם. החידושים האחרונים בהצעות המחיר החכמות זמינים כעת ב-AdWords וב-DoubleClick Search.בשבועות הקרובים תוכלו להגדיר גם יעדי מחיר לרכישה ספציפיים למכשיר עם -הצעות מחיר חכמות למחירי יעד לרכישה בAdWords.

הדרך שבה צרכנים משתמשים בטכנולוגיה כדי להתחבר לעולם שסביבם השתנתה. כתוצאה מכך, עיצבנו מחדש את AdWords, מהפורמטים של המודעות ועד להצעות המחיר, כדי לעזור לכם להגיע ללקוחות פוטנציאליים בדרכים משמעותיות ורלוונטיות מתמיד. אנו נרגשים לצאת למסע הזה יחד אתכם ומחכים לשמוע את המשוב שלכם.

פורסם על ידי סרידהאר רמסוואמי, סמנכ"ל בכיר, מודעות ומסחר