מקרה מבחן נוסף שאנו מציגים בפניכם הוא של חברת Cellact.


רקע על החברה

סלקט היא קבוצת תקשורת שמתמחה בשירותי תקשורת לעסקים – SMS ארגוני, שירותי הפצת ניוזלטר, מספרים וירטואלים, קווי 1900, ועוד. החברה הוקמה בשנת 2000 ולמעשה התחילה את תחום ה- SMS הארגוני בישראל. בשנת 2013 משרד התקשורת העניק רשיון מפעיל סלולארי וירטואלי (MVNO) לחברת סלקט תקשורת, חברת הבת של סלקט, זאת לטובת התרחבות לשירותי Voice ו-Data. ההתמקדות היא בשירותים לעסקים כמו: SMS ארגוני, מספרים וירטואליים, Email Newsletter.

מודל עסקי

סלקט היא חברת B2B. גיוס הלקוחות מתבצע על ידי מחלקת המכירות של החברה, שפועלת באמצעות שיחות יזומות ולידים נכנסים. לידים אלו מגיעים מהמלצות של לקוחות קיימים, ופרסום ב- Adwords.  

שימוש ב-Google AdWords

אור סימן טוב, מנהל השיווק של סלקט, מספר שעם כניסתו לתפקיד היה ברור לו ששיווק באינטרנט זו חזית בפני עצמה ו-AdWords היא המערכת הדומיננטית בה. המטרה בעיניו הייתה ברורה: להגיע ללקוחות שמחפשים את השירות שסלקט מציעה. אור מספר שהדרך להצלחה הייתה כרוכה בלימוד עצמי באמצעות מרכז העזרה של AdWords, מעקב אחר הפורום והבלוג של AdWords. סלקט מתמקדת בעיקר בפרסום ברשת החיפוש. הדגש בעבודה ב-AdWords הוא תוכן המודעות ואופטימיזציית מילות מפתח. לאחר חודשיים של ניסוי וטעיה, אור מצא את נוסח המודעות האופטימלי עבורו; שימוש במילים המבטאות את היתרון והרווח ללקוח כמו ׳מבצע׳ ו׳חסכון׳ מגדילות את שיעור הקליקים. העבודה על מילות המפתח התמקדה בהבנת מי הם הלקוחות הפוטנציאליים ואילו חיפושים הם עושים כשמחפשים את מה שסלקט מציעה. אור מספר שהשיטה שלו היא להיכנס לראש הלקוח הפוטנציאלי ולהבין איך הוא חושב. הוא נעזר בכלי לתכנון מילות המפתח כדי לקבל רעיונות ומספר שדוח מונחי החיפוש, הוא אחד הכלים החשובים והיעילים לביצוע אופטימיזציית מילות מפתח. בעזרת דוח זה, הוא הוסיף מילות מפתח שליליות כדי לוודא שהמודעות מוצגות אך ורק עבור חיפושים רלוונטיים.

תוצאות הפרסום

לפני כניסתו של אור לתפקיד, החברה הריצה מסע פרסום בסיסי, שלא עבר אופטימיזציה והניב פניות בודדות. כיום, לאחר שאור הקים מסעות פרסום חדשים והשקיע באופטימיזציה ראויה, הפרסום ב-AdWords הפך לאחד המקורות החשובים ביותר לגיוס לקוחות ואחראי על גיוס עשרות אחוזים מהלקוחות החדשים מדי חודש. אור מספר שהוא חותר ליצירת מסע פרסום עבור כל מוצר או שירות חדש, ואפילו עם תקציבים זעומים של כ- 150 ₪ בחודש הם הצליחו להשיג לידים איכותיים. בזכות אופטימיזציית מודעות ומילות מפתח וחתירה לשיפור תמידי, הצליח אור לשפר את שיעור הקליקים מ-0.5% למעל 2%. לדבריו, העיקר הוא לא לפחד מהמערכת: 'כל המידע נמצא, צריך רק להיות מוכנים ללמוד וכמובן להיעזר בצוות התמיכה של Google AdWords. זה הופך להיות כמו משחק כיף שאתם רואים איך אתם מצליחים בו'.