מקרה המבחן השני שאנו מציגים בפניכם הוא של חברת URBANICO אופניים חשמליים.


הפרסום של URBANICO ב-AdWords מנוהל על-יד siteIT, חברה שמתמחה במתן שירותי אינטרנט הכוללים בניית אתרים, קידום אתרים ושיווק באינטרנט. דני שקד, מנכ"ל siteIT, מספר שבעבר, קידום האתרים על-ידי החברה היה בעיקר אורגני, ואילו כעת החברה מתמקדת בקידום אתרים ב-AdWords. הפילוסופיה של דני היא להכיר לעומק את קהל היעד, מי הוא ובעיקר מה הצורך שלו. אך חשוב לא פחות להבין את הלקוח ואת התנהלותו, החל משלב המענה הטלפוני ועד סגירת העסקה.

רקע על החברה

URBANICO הוקמה לפני שנתיים מתוך אמונה אמיתית ביכולתם של האופניים החשמליים להקל על ההתניידות בעיר, תוך שמירה על איכות הסביבה. חברה זו מתמחה בכל הקשור לאופניים חשמליים ומציעה מגוון רחב של סוגים, המתאימים לסביבת החיים האורבנית והדינמית.

מודל עסקי

קהל היעד הפוטנציאלי נמצא בערים ומתחלק לשניים: אנשים מעל גיל 25 שמשתמשים במוצר כדי להתגבר על קשיי התחבורה בעיר, ותיכוניסטים שהאופניים מהווים עבורם מעין סמל סטטוס ואופנה. המטרה של URBANICO היא לשנות את פני התחבורה בעיר ולהגיע לכמה שיותר לקוחות. נכון להיום היא עושה זאת על-ידי פרסום ב-AdWords וקידום אורגני (שמנוהלים על-ידי SiteIT), המלצות מפה לאוזן ו-Walk-ins. מטרת הפרסום ב-AdWords היא קידום מכירות.

שימוש ב-Google AdWords

לדברי דני, כיום קשה יותר להגיע להחזר על ההשקעה מקידום אורגני בלבד ולכן עיקר הפעילות מתמקדת ב-AdWords. שיטת הפרסום המועדפת עליו היא שיווק מחדש. בהקשר של אופני URBANICO, מעקב באמצעות Google Analytics מלמד שתהליך ההמרה (קניית אופניים) מתחיל לאחר 2-3 כניסות לאתר, ולכן שיווק מחדש קריטי להצלחת השיווק. נכון להיום, 70% מתקציב הפרסום מוקדשים לחיפוש ו-30% לשיווק מחדש. בהקשר של פרסום ברשת החיפוש, מבחינה לשונית נכון אמנם לומר ״אופניים חשמליים״, אך דני גילה שרוב ההופעות מגיעות דווקא מהמונח ״אופניים חשמליות״ ולכן ידע לעשות אופטימיזציה בהתאם.

תוצאות הפרסום

מאז שהתחילו לקדם את URBANICO ב-AdWords, מספר המכירות הוכפל. בזכות מעקב אחר ביצועי מילות המפתח (בפרט שיעור קליקים, שמגיע לכ-8%) ואופטימיזציה של מחיר לקליק, SiteIT הצליחה להביא את אחוז ההמרות לכ-5% ואת מחיר ההמרה לכ-40 ש"ח, עבור מוצר שנמכר בכ-4000 ש"ח. לטענתו של דני, ׳אם נפסיק את הפרסום ב-AdWords, לעסק יהיה קשה הרבה יותר להרוויח'.

מאת מאיה, צוות Google AdWords