בתחילת השנה הכרזנו על מחויבותנו לבנות כלים ספציפיים המותאמים לצרכים של מפרסמים המנהלים מסעות פרסום בהיקפים רחבים. הכלים הללו נקראים "כלים למשתמש המתקדם", ומטרתם לעזור למפרסמים המתוחכמים ביותר שלנו להגיע ללקוחות מרובים, להפחית את מורכבות החשבון ולפעול בהתאם לנתונים ולתובנות המתקבלים.

בחודשים הקרובים נשיק כמה מהכלים החדשים הללו. הכלי הראשון הוא קבוצת כלים להתאמה אישית של מודעות (Ad Customizers), המתאימה לנושא החודש שמתמקד באופטימיזציית קריאייטיבים בהיקפים רחבים.

קריאייטיבים בזמן אמת בהיקפים רחבים

כאשר מפרסמים אחראים על אלפים ואף על מיליונים של מוצרים, הצגת מסרים מותאמים אישית לכל מוצר וקידום מכירות שהם מציעים עלולה להיות תהליך קשה שגוזל זמן רב. הכלים להתאמה אישית של מודעות מאפשרים לכם להציג ללקוחות שלכם בזמן אמת מודעות בעלות מידת רלוונטיות גבוהה, גם כאשר אתם אחראים על אלפים (ולעתים מיליונים) של מוצרים, שירותים או קידומי מכירות שמשתנים מדי יום ביומו.

לדוגמה, כלים להתאמה אישית של מודעות איפשרו ל-Extra Space Storage להציג מודעה דינמית שתהיה רלוונטית לכל אחד מלקוחותיה, ולהתאים את יצירת המודעות שלה בקצב בלתי רגיל. ב-Extra Space Storage אומרים: "בזכות השימוש שעשינו בכלים להתאמה אישית של מודעות כדי להוסיף באופן דינמי לטקסט של המודעות שלנו פרטים הנוגעים למחירים ולתזמון של קידומי מכירות, חלה עלייה של 113% בשיעור הקליקים לעומת קבוצת הבקרה שלנו. Google העניקה לנו פתרון לצורך ההולך וגדל בהצגת המסר הנכון ללקוח הנכון".

איך זה עובד

כלים להתאמה אישית של מודעות משתמשים בכמה נתונים, כגון מידע על העסק שלך, כדי ליצור מודעות בעלות מידת רלוונטיות גבוהה מאוד ובזמן המתאים. תחילה עליך להעביר באמצעות גיליון אלקטרוני פרטים עסקיים, כגון המוצר, המחיר והתזמון בקידומי מכירות, ולאילו מסעות פרסום, קבוצות מודעות או מילות מפתח הם רלוונטיים. מידע זה מועבר לקטע החדש נתונים עסקיים של הספרייה המשותפת ב-AdWords, שבה ניתן לאחסן את המידע ולאחר מכן לגשת אליו כאשר משתמשים בו להצגת מודעה.

לאחר מכן תוכלו ליצור את המודעה שלכם בעזרת כלים להתאמה אישית שהם פרמטרים שמראים לנו איזה מידע מהגיליון האלקטרוני שלכם אתם מעוניינים לכלול במודעות שלכם. הנה דוגמה לאופן שבו תוכלו לבנות את המודעה שלכם בעזרת כלים להתאמה אישית. תכנית AdWords תבחר באופן דינמי את פרטי המוצר הרלוונטיים ביותר לחיפוש של כל לקוח, ותוסיף אותם לטקסט של המודעה שלכם. כך תחסכו זמן ותוכלו להעניק לכל אחד מלקוחותיכם חווית מודעה מותאמת אישית ורבת עוצמה, פעם אחר פעם.

השגת הצלחה

יש כמה דרכים שונות להשיג הצלחה באמצעות מודעות טקסט אלה שניתנות להתאמה אישית במידה רבה. באמצעות כלים להתאמה אישית של מודעות תוכלו

ליצור קשר עם לקוחות בקנה מידה מתאים - צרו מודעת טקסט אחת עם מאות גרסאות כדי שתוכלו להציג את המודעה הרלוונטית ביותר לכל לקוח פוטנציאלי

להציג קריאה לפעולה בזמן אמת - הודיעו לצרכנים בזמן אמת כאשר קידום מכירות עומד להסתיים
לבצע אופטימיזציה של זרימת עבודה - תוכלו לקצר את הזמן שאתם מקדישים לפיתוח תוכן מודעות ולשליחת מודעות מחדש, משום שהמודעות הרלוונטיות ייווצרו עבורכם ב-AdWords.

מפרסמים רבים כבר החלו להשתמש בכלים להתאמה אישית של מודעות כדי להגיע באופן יעיל אל הקהל שלהם - ולעמוד ביעדי הביצועים שלהם.

בן ארבוב מהסוכנות Elite SEM אומר: "כאשר Elite SEM התוודעה לראשונה לכלים להתאמה אישית של מודעות, קפצנו על ההזדמנות. ההשערה שלנו הייתה שתכונה זו תעודד קליקים בעלי ערך, והתברר שצדקנו. הלקוחות נהנו משיפור משמעותי במדדי ה-KPI - לעתים הם אף גדלו פי שניים. כך יכולנו להשיג ביצועים נוספים לא רק במהלך קידומי מכירות, אלא גם בטווח הארוך".

ב-HomeAdvisor.com, כלי מקוון חינמי למציאת אנשי מקצוע מהימנים למשק הבית, אומרים: "בזכות היכולת החדשה להציג מודעות טקסט בעלות מידה רבה של התאמה אישית, שמבליטות את המבצעים האחרונים שלנו, הצלחנו להביא לשיפור משמעותי בביצועים ברשת החיפוש ולעלייה ניכרת בשיעור הקליקים".

ואחרונה חביבה, הסוכנות Merkle | IMPAQT השתמשה בכלים להתאמה אישית של מודעות כדי להציג ביעילות את הספירה לאחור של הימים הנותרים בקידומי מכירות עונתיים, וכדי להשיג ביצועים טובים יותר עבור לקוחותיה: "השתמשנו בתכונת הספירה לאחור כדי לספור לאחור את הימים הנותרים עד לתחילת מבצעי החג. גילינו שההמרות בסיוע קליקים והופעות עבור תוכן מודעה זה הניבו ביצועים טובים יותר במידה משמעותית מאשר תכנים אחרים של מודעות. כמו כן, שיעור ההמרות של תוכן מודעה זה היה גבוה יותר גם בחג עצמו ובמהלך השבוע שאחריו. מעתה ואילך נמשיך להשתמש בכלים להתאמה אישית של מודעות עבור קידומי מכירות עונתיים ושוטפים".

תחילת העבודה

כלים להתאמה אישית של מודעות מאפשרים למפרסמים לחסוך זמן ובתוך כך להציג מודעות רלוונטיות ועדכניות יותר. כך הלקוחות רואים מודעות המכילות מידע רלוונטי ועדכני שקשור בקשר הדוק לחיפוש שביצעו. הלקוחות שלכם ייהנו מחווית משתמש טובה יותר, ואתם תיהנו מביצועים טובים יותר של מודעות הטקסט שלכם.

תכונה זו תושק באופן גלובלי בשבועות הקרובים. לקבלת מידע נוסף המסביר כיצד להתחיל בעבודה, 
בקרו במרכז העזרה של AdWords.


מאת: קארן יאו, מנהלת מוצרים קבוצתיים, AdWords