לאחרונה אנו נתקלים בבלבול שנוצר בקרב לקוחותינו לגבי הגדרת העדפות החיוב שלהם על תשלומים אוטומטיים (תשלום מאוחר). במאמר זה נסביר את המשמעות של תשלומים אוטומטיים.

כאשר החשבון שלכם מוגדר על תשלומים אוטומטיים (תשלום מאוחר) של AdWords אתם משלמים רק עבור קליקים  שכבר קיבלתם- מכאן השם 'תשלום מאוחר'. מי שהגדיר את העדפותיו לתשלומים אוטומטיים, יחוייב על-ידי Google כשההוצאה בחשבון תגיע לסף החיוב שלו או 30 יום לאחר החיוב האוטומטי האחרון, המוקדם מביניהם.

סף החיוב נקבע על-ידי המערכת ולא ניתן לבחירה על-ידי הלקוח. קיימות 4 דרגות של סף החיוב: סף החיוב הראשוני בסך 250 ש"ח, סף החיוב השני בסך 1000 ש"ח, סף החיוב השלישי בסך 1500 ש"ח וסף החיוב הרביעי והגבוה ביותר 2500 ש"ח.

עם יצירת החשבון, סף החיוב שנקבע הוא סף החיוב הראשוני- 250 ש"ח. סף החיוב גדל בכל פעם שההוצאה בחשבון מגיעה לסף החיוב הנוכחי לפני שחלפו 30 יום מאז החיוב הקודם. כלומר, אם פתחתם חשבון ב-1 באוקטובר וב-10 באוקטובר סך החיובים שלכם הגיע  ל-250 ש"ח (סף החיוב הראשון), תחויבו בסכום זה וסף החיוב שלכם יגדל באופן אוטומטי ל- 1000 ש"ח. המודעות שלכם ימשיכו להופיע ולצבור קליקים עד שסך החיובים שלכם יגיע ל-1000 ש"ח. כשזה יקרה תחויבו באופן אוטומטי בסך של 1000 ש"ח וסף החיוב יגדל ל-1500 ש"ח.

חשוב מאוד להבין שסף החיוב הוא לא סף חיוב חודשי. כלומר, הגדרת העדפות התשלום לתשלומים אוטומטיים לא מבטיחה שתחויבו פעם בחודש. יתכן מאוד שתחויבו מספר פעמים בחודש- תלוי בהגדרת התקציב היומי שלכם והיקף הפעילות של החשבון.

לדוגמה, הגדרתם את התקציב היומי שלכם ל-100 ש"ח ליום:
ב-1 באוקטובר המודעות מתחילות לרוץ ולצבור קליקים וב-10 באוקטובר אתם מגיעים לסף חיובים של 250 ש"ח ומחויבים על סכום זה. ברגע זה, סף החיוב יעלה אוטומטית ל-1000 ש"ח, כלומר תחויבו ב-1000 ש"ח ברגע שסך ההוצאות שלכם יגיע לסכום זה או 30 יום לאחר החיוב האחרון (30 יום לאחר ה-10 באוקטובר). נניח שפעילות המודעות שלכם מוצלחת ביותר ואתם זוכים לקליקים רבים כך שכל יום אתם ממצים את כל התקציב היומי שלכם, כך שתוך 10 ימים, ב-20 באוקטובר, אתם מגיעים לסך חיובים של 1000 ש"ח, במקרה זה תחויבו באופן אוטומטי בסכום זה ב-20 באוקטובר.
שימו לב שבמקרה כזה בחודש אוקטובר חויבתם פעמיים בסכום כולל של 1250 ש"ח כי הגעתם פעמיים לסף החיובים בפחות מ-30 יום.

לסיכום, אנו רוצים להדגיש שאפשרות התשלומים האוטומטיים (תשלום מאוחר) לא מגדירה חיוב פעם בחודש בסכום השווה לסף החיובים, אלא חיוב אוטומטי בכל פעם שאתם מגיעים לסף החיובים, מה שיכול לקרות מספר פעמים בחודש.


נכתב על-ידי מאיה גלר, צוות AdWords