בחודש שעבר, סיפרנו לך מדוע הגיע הזמן (פוסט באנגלית בלבד) לנייד את האתר שלך ולטפח את משתמשי הנייד, שהם, קרוב לוודאי, קהל היעד בעל קצב הצמיחה המהיר ביותר. 
כמו כן, השקנו את מיזם GoMo (באנגלית בלבד), כדי לעזור לך להתחיל בעבודה. אם התחלת לחשוב על מעבר לנייד, סביר להניח ששאלת את עצמך אם דרוש לך אתר לנייד, יישום לנייד, או שניהם.  התשובה תלויה לחלוטין בצורכי העסק שלך

דבר אחד שחשוב לציין הוא כי עבור בעלי אתרים באינטרנט, רק לעיתים רחוקות בחירה באחת משתי האפשרויות - אתרים לנייד או יישומים לנייד - מהווה את האסטרטגיה הטובה ביותר לנייד.  אתרים לנייד זולים יותר ומורכבים פחות.  בעלי אתרים רבים בחרו להקים אתרים לנייד כדרך להתחיל בעולם הנייד, והשאלה הופכת להיות: האם עלי להשקיע מאמצים נוספים בנייד ולפתח יישום לנייד?  הנה כמה שאלות שעליך לשקול לפני שתחליט אם יישום לנייד הוא הפיתרון הנכון לעסק שלך.

מיהם המשתמשים שלך?
גלה כיצד משתמשים ניגשים אל התוכן שלך כעת, באמצעות דוח הפלטפורמות שבכרטיסייה 'דוחות ביצועים' בחשבון AdSense שלך. כאשר תדע מאילו מכשירים משתמשים ניגשים לאתר שלך, תוכל להתאים את התוכן שלך כדי לספק להם את החוויה הטובה ביותר לנייד.  לדוגמה, אם רוב האורחים באתר שלך מגיעים מטלפונים רגילים, יישום לטלפון חכם לא יועיל להם.כיצד אתה רוצה שמשתמשים ייגשו לתוכן שלך?
הקישוריות קובעת. אתר לנייד מחייב שלמשתמשים יהיה חיבור זמין לאינטרנט, בעוד יישומים יכולים לאפשר למשתמש לאחסן את התוכן שלך בקובץ שמור, לשימוש במועד מאוחר יותר. מידע לתיירים ומפות הם דוגמאות מצוינות לתוכן שהוא שימושי ביותר אם מורידים ומאחסנים אותו בקובץ שמור במכשיר נייד, לשימוש במועד מאוחר יותר.

כיצד אתה רוצה שמשתמשים יקיימו אינטראקציה עם התוכן שלך?
ניידים מאפשרים לך לתכנן חווית משתמש ייחודית עם התוכן שלך.  יישומים לנייד מאפשרים לך לעשות שימוש בתכונות טלפון מובנות שאינן קיימות בדפדפן במחשב שולחני, כגון ,GPS מדי תאוצה, מצלמות מובנות וכו'.  אמנם יותר ויותר מתכונות התקן אלה הופכות לזמינות דרך ספריות HTML5 במכשירים חדשים יותר, אך יישומים לנייד עדיין מציעים את חבילת האפשרויות המגוונת ביותר לגישה לתכונות ספציפיות לנייד.

באיזו מהירות אתה רוצה לבצע שינויים בתוכן שלך?
עדכונים באתרים לנייד הם מיידיים. בהתאם לשינוי שברצונך לבצע, חנויות יישומים מסוימות עשויות לחייב אותך לשלוח מחדש את היישום שלך, מה שיחייב את המשתמשים לאחר מכן לעדכן את חבילת היישום בניידים שלהם.

אילו אילוצי פיתוח ותקציב קיימים?
הבנת היכולות והמשאבים שיש לך חיונית לקבלת החלטות פיתוח. ללא יכולת עצמית לפתח נכסים לנייד, יהיה עליך לשקול עלויות פיתוח ותחזוקה. בנוסף, יהיה עליך לפתח אתר אחד בלבד לנייד, בעוד תחזוקת יישומים מחייבת נכסים וכישורים בפלטפורמות שונות. בדומה לכל השקעה משתלמת אחרת, זה לא אמור להיות פרוייקט בסגנון "צור אותו ושכח ממנו". הקפד להציג חידושים לעיתים קרובות, על מנת לשמור על חווית משתמש עדכנית ורעננה.

לבסוף, חשוב מי יהיה אחראי להמשך הפיתוח, ואם תזדקק לשכור כוח אדם נוסף כדי לתחזק את הנכס החדש. תשובות לכל השאלות האלה יעזרו לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבור העסק שלך והמשתמשים שלך.

-----
פורסם על ידי טויין נגויין - מומחית לאתרים לנייד  (Mobile Publisher Advocate)