מאז שהשקנו את AdWords לפני 15 שנים, היה שינוי מהותי בדרך שבה אנשים מוצאים את התוכן שהם מחפשים בכל זמן שנוח להם. היום אנחנו משתמשים בכמה מכשירים במשך היום, צופים ביותר סרטונים ונכנסים ליותר אתרים ואפליקציות מאשר בכל תקופה אחרת. נכון לעכשיו, ובמבט גלובלי, יותר חיפושים ב-Google מתבצעים באמצעות סמארטפונים מאשר באמצעות מחשבים.

חלפו הימים שבהם הגלישה באינטרנט הייתה פעילות ניתנת לחיזוי - היום היא הוחלפה במספר רב של גיחות קצרות לעולם הדיגיטלי, בכל שעות היממה ובמיוחד בנייד. באותם מיקרו רגעים, הצרכנים מצפים לראות מודעות שימושיות ורלוונטיות - בין אם מדובר בהצגת פרטי מוצר, מסלול לחנות הקרובה, מספר טלפון להתקשרות או מידע נוסף על העסק שבו הם מתעניינים.

החידושים ב-AdWords שמאפשרים את החוויות האלו עזרו לעסקים רבים להגיע לצרכנים בדרכים חכמות ויעילות יותר. מה שהיה פעם כלי שמאפשר למפרסמים לצרף מודעות טקסט לתוצאות חיפוש הפך למשהו הרבה יותר גדול. כתוצאה מההתרחבות הזו גדלה גם המורכבות שאיתה מתמודדים המשווקים מדי יום. לדוגמה, ב-AdWords כלולים עכשיו גם סרטונים וחומרים לפרסום ברשת המדיה שניתן לרכוש ב-YouTube וברחבי האינטרנט - וזה רק קצה הקרחון.

העלייה הזו במורכבות הובילה לצורך לעצב מחדש את AdWords. צוותי המוצר שלנו השקיעו את השנה האחרונה בפיתוח דרכים שבהן ניתן יהיה לשמור על הרלוונטיות של AdWords גם ב-15 השנים הבאות. מיצירת קמפיין יחיד של קניות ועד לעדכון אלפי מודעות טקסט, היינו צריכים לעשות זאת בצורה שתתאים למפרסמים מכל העולם, בלי קשר לגודל או ליעדים שלהם. 

נפגשנו עם רבים מכם - מפרסמים קטנים וגדולים, מתקדמים ומתחילים - כדי להבין איפה הצלחנו ואיפה יש מקום לשיפור. ההערות שקיבלנו והתובנות שאליהן הגענו הובילו בסופו של דבר למחקרי משתמשים, לשיפור המוצר וגם לאבן דרך חשובה זו. 

היום אנו שמחים לספק לכם הצצה מוקדמת לחוויית AdWords החדשה, ולשלושה אזורים עיקריים של הפלטפורמה שבהם אנחנו מתמקדים. כל השינויים מבוססים על המשוב שקיבלנו מכם.

הדגש של AdWords צריך להיות בעיקר על העסק שלכם, ופחות על המוצר שלנו. אנחנו רוצים שהמערכת כולה תתמוך בדרך שבה אתם רואים את העסק שלכם. מהאופן שבו היעדים העסקיים שלכם באים לידי ביטוי ועד לאופן המדידה והניהול של המודעות, אנחנו רוצים להקל עליכם כמה שיותר מבחינת הפעלה ואופטימיזציה של קמפיינים בהתאם ליעדי השיווק הייחודיים שלכם.

אתם רוצים שהנתונים החשובים ביותר יעמדו לרשותכם. מהקמפיינים שמניבים את הרווחים הגדולים ביותר ועד לאחוז התנועה שמגיעה מניידים, אנחנו רוצים לספק לכם תובנות ולעזור לכם לממש אותן בדרכים יעילות יותר. הצגת נתונים שהם הרלוונטיים ביותר ליעדים העסקיים שלכם תאפשר לכם להשקיע זמן נוסף באופטימיזציה של קמפיינים ובזיהוי הזדמנויות.

בסופו של דבר, אתם זקוקים לכלים פשוטים ויעילים שיעזרו לכם להספיק יותר בפחות זמן. המטרה היא לאפשר לכם להשלים את כל המשימות החשובות ביותר, כמו יצירת דוחות וניהול תוספים למודעות, ממקום מרכזי אחד. סביבה מאורגנת יותר וזרימות עבודה אינטואיטיביות יאפשרו לכם לבצע במהירות את השינויים שיקדמו את העסק שלכם.המאפיינים הבולטים ביותר של חוויית AdWords החדשה הם המראה והתחושה. זו שפת העיצוב החדשה שלנו, Material Design, שעליה מבוססות אפליקציות מובילות של Google כמו מפות Google, חיפוש Google ו-Gmail. התחושה והמראה של AdWords יהיו שונים, אבל הקמפיינים שלכם ימשיכו לפעול באותה הצורה - ללא שדרוגים או העברות.

עיצוב החוויה החדשה של AdWords יתבצע במהלך 2016 ובחלק משנת 2017, ולאורך הדרך נזמין מפרסמים לקחת חלק בחוויה ולספק לנו משוב. ההזמנות יישלחו בהתאם לכמה גורמים, כך שלא כל המפרסמים יוכלו לבחון את החוויה החדשה בזמן הקרוב. אנו שמחים לצאת למסע הזה ביחד איתכם, ולספק את הכלים שיעזרו לכם ליצור קשר עם הצרכנים בדרכים משמעותיות ורלוונטיות.

 פורסם על ידי ג'רי דישלר, סמנכ"ל ניהול מוצר, AdWords