היום אנו פותחים בסדרת לימוד מעמיקה, שתעזור לכם לבצע אופטימיזציה של הצעות מחיר עבור מסעות הפרסום שלכם ב-AdWords בעולם מרובה המסכים, תוך שימוש בתכונות ובכלים הרבים שהצגנו לאחרונה. לאורך הסדרה נעסוק בשיטות עבודה מומלצות להגדרת התאמות של הצעות מחיר במסעות פרסום משופרים, כולל המלצות להגדרת התאמות של הצעות מחיר לנייד, למיקום ולשעה ביום. כמו כן נציג דרכים לשילוב אוטומציה בתהליך האופטימיזציה של הצעות מחיר ונראה כיצד עסקים משתמשים בפתרונות אלה כדי להשיג יעדים ספציפיים. אנו מקווים שסדרה זו תעזור לכם.

הפוסט של היום יתאר שיטות עבודה מומלצות לקביעת סדרי עדיפויות עבור התאמות של הצעות מחיר למיקום, לשעה ביום ולמכשיר. הוא יציע גם דרכים לביצוע אופטימיזציה להתאמות אלה לאורך זמן, במיוחד כאשר התוצאות והתנאים העסקיים משתנים.

סקירה כללית

בעולם של מסכים מרובים, מפרסמים מחפשים דרכים חדשות כדי להגיע לאנשים באמצעות מודעות שיהיו רלוונטיות להקשר שלהם. באמצעות מסע פרסום משופר, תוכלו בקלות להגיע ללקוחות ולשנות הצעות מחיר לפי מכשיר, מיקום ושעה ביום - והכול במסע פרסום יחיד. למידע נוסף על שלושת הסוגים של התאמת הצעת מחיר ועל התרומה של כל אחד מהם לעסק שלכם ראו כאן.

סידור התאמות של הצעות מחיר בערימה

ניתן לסדר התאמות של הצעות מחיר זו על גבי זו, כדי לבצע אופטימיזציה של טווח ההגעה עבור כל מסע פרסום. לדוגמה, אם אתם מנהלים חנות ברעננה ואתם יודעים שמסע הפרסום שלכם משיג ביצועים טובים בניידים בכל יום פרט לשבת, תוכלו להגדיר התאמות של הצעות מחיר כדי להגדיל את הצעות המחיר עבור ניידים ורעננה ולהפחית אותן עבור ימי שבת.

דוגמה:
הצעת מחיר מותאמת למילת מפתח =
הצעת מחיר ראשונית למילת מפתח $1.00 X (רעננה 1.2) X (יום שבת 0.5) X (נייד 1.1) = $0.66

בדוגמה זו אנו מגדירים את התאמת הצעת המחיר עבור המיקום של רעננה ל-20%+, את התאמת הצעת המחיר עבור הזמן של יום שבת ל-50%- ואת התאמת הצעת המחיר עבור ניידים ל-10%+.  בהנחה שהצעת המחיר הראשונית הייתה $1.00, הצעת המחיר הסופית תהיה $0.66, או 34%- בהשוואה להצעת המחיר המקורית.

התאמות מרובות של הצעות מחיר, כמו בדוגמה זו, יכולות לעזור לכם להשיג אסטרטגיה רצויה של הצעות מחיר. לעומת זאת, התאמות בודדות של הצעות מחיר עדיין יחולו בכל המאפיינים. לדוגמה, הצעת המחיר המופחתת בימי שבת חלה בכל המכשירים ובכל האזורים הגיאוגרפיים.

קביעת סדרי עדיפויות עבור התאמות של הצעות מחיר

הדרך שבה אתם מנהלים פעולות עסקיות ומגדירים יעדים מהווה גורם חשוב בקביעת הסדר שבו תגדירו התאמות של הצעות מחיר. אנו ממליצים להגדיר תחילה את הסוג החשוב ביותר של התאמת הצעת מחיר (מיקום, מכשיר או זמן).  כשתהיו מרוצים מהביצועים, תוכלו להוסיף את הסוג השני של התאמת הצעת מחיר - ולבסוף את השלישי.

כדאי להשתמש בהיגיון עסקי בסיסי בתהליך זה:
·        אם יש לכם חנות שפתוחה רק בשעות מסוימות, סביר להניח שהתאמת הצעת המחיר החשובה ביותר תהיה עבור זמן, ואותה יש להגדיר תחילה.
·        אם אתם רואים ביצועי פרסום שונים מאוד בין ארצות, ערים, מדינות או אזורי מיקוד (או אם אתם רוצים להציע מחיר גבוה יותר למשתמשים שקרובים פיזית לחנויות שלכם), ייתכן שיהיה עליכם להגדיר תחילה התאמת הצעת מחיר לפי מיקום.
·        אם ביצועי הפרסום שלכם משתנים במידה ניכרת בין ניידים ומכשירים שאינם ניידים, ייתכן שהשלב הראשון בהתאמת הצעות המחיר שלכם יהיה התאמה לפי מכשיר.

AdWords מספקת מידע שימושי כדי לקבוע איזה סוג של התאמת הצעת מחיר הוא החשוב ביותר עבורכם. תוכלו גם להיעזר בכלים של צד שלישי או במערכות קצה עורפי שיכולים לסייע בקביעת סדרי עדיפויות.

מעבר חוזר

במשך הזמן עליכם לעבור שוב על כל אחת מההתאמות של הצעות המחיר כדי להשיג תוצאות רצויות כאשר התוצאות והתנאים העסקיים שלכם משתנים.  אנו ממליצים לבדוק התאמות אלה באופן קבוע כדי לזהות שינויים עונתיים וכדי להבטיח אופטימיזציה של החזר ה-ROI.

זכרו שנתונים טובים יותר על ביצועי הפרסום שלכם יעזרו לכם באופטימיזציה של התאמות הצעות המחיר.  הנה כמה טיפים:
  • אם אינכם עוקבים אחר המרות, תוכלו לבצע אופטימיזציה של התאמות הצעות מחיר על סמך קליקים או הופעות.
  • אם אתם עוקבים אחר מספר המרות (באמצעות מעקב המרות של AdWords  או כלים אחרים), תוכלו להגדיר את התאמות הצעות המחיר על סמך ההמרות שלכם בפועל והמחיר שלכם לרכישה.

תזכורות

כדי להשתמש בתכונות שסקרנו היום, עליכם לשדרג את מסעות הפרסום שלכם למסעות פרסום משופרים.  החל מ-22 ביולי 2013 נתחיל בשדרוג אוטומטי של כל מסעות הפרסום.  למידע נוסף ראו כאן.

בשבוע הבא נעמיק עוד יותר בנושא ההתאמה האישית של התאמת הצעת מחיר לנייד בכל מסע פרסום, על ידי שילוב הנתונים שלכם מ-AdWords (הופעות, קליקים ומחירים) עם נתונים סטטיסטיים חשובים על העסק שלכם, כגון מספר המבקרים בחנות כתוצאה מהמודעות שלכם וערך ההזמנה הממוצע שלהם.

פורסם על ידי ג'ון סאליבן, פתרונות חיפוש גלובליים