בעולם של ריבוי מסכים, למפרסמים חשוב היום, יותר מאי פעם להציג מודעות רלוונטיות להקשר של המשתמש: למיקום, לשעה ביום ולמכשיר. השקנו את מסעות הפרסום המשופרים כדי לעזור למפרסמים למצות את מלוא היתרונות מהצגת מודעות מתאימות להקשר של המשתמש, ולייעל את מסעות הפרסום שלהם.

בעקבות משוב שקיבלנו, נשיק בשבועות הקרובים תכונות ValueTrack חדשות למפרסמים המשתמשים בכתובות אתרים ברמה של מילות מפתח.  תכונות אלה יעזרו למפרסמים להשיג יעדים ספציפיים של המרות והחזרי ROI, ויסייעו לשדרג בקלות רבה יותר למסעות פרסום משופרים על ידי:

1.       הפניית משתמשים לדף נחיתה ספציפי למכשיר ברמת מילות המפתח.
2.       יכולת למדוד את היעילות של מסעות פרסום לפי מכשיר.


מה חדש

הוספנו פרמטר חדש, {ifnotmobile:[value]}, שבו ניתן להמיר את [value] בטקסט, שלאחר מכן יוצג בכתובת האתר  כאשר המשתמש לוחץ על המודעה במחשב או בטאבלט. אנו משנים גם את פרמטר ValueTrack הקיים {/1}{ifmobile:[value]}.  פרמטר זה יוסיף מעתה את הערך שצוין לכתובת האתר רק אם המשתמש לוחץ על המודעה בנייד.

בפוסט זה נדון בשימוש בפרמטרים ifmobile ו-ifnotmobile להפניית משתמשים לדף נחיתה ספציפי למכשיר.  כמו כן נדון במעקב אחר ביצועים לפי מכשיר, ובהבדלים בין הפרמטרים ifmobile ו-ifnotmobile לבין הפרמטר הקיים device.

דוגמה 1: הפניה מחדש של משתמשים לדפי נחיתה ספציפיים לנייד

עיצוב אתר מותאם הוא לעתים קרובות פתרון יעיל למפרסמים המספקים למשתמשים שלהם חוויות המותאמות למכשיר. אם עליכם להגדיר דפי נחיתה שונים בהתאם למכשיר, לפניכם שתי אפשרויות. אם דף הנחיתה משתנה לפי קריאייטיב, תוכלו ליצור מודעות המותאמות לנייד על ידי הגדרת העדפת המכשיר ל"נייד".  אם דף הנחיתה הספציפי למכשיר משתנה לכל מילת מפתח, תוכל להשתמש בפרמטרים ifmobile ו-ifnotmobile בכתובת אתר היעד ברמה של מילות המפתח.  חשוב לזכור שאם אתה משתמש כיום בפרמטר ifmobile, הוא כבר לא יוסיף ערך לכתובת האתר עבור קליקים המבוצעים בטאבלטים.  הפרמטר החדש ifnotmobile יוסיף כעת ערך לכתובת האתר עבור קליקים מטאבלטים וממחשב שולחני/נייד.

נניח שברצונכם לשלוח משתמשי ניידים לכתובת "m.example.com/widgets", ומשתמשי שולחן עבודה וטאבלטים לכתובת "www.example.com/widgets", בעת חיפוש מילת המפתח "widgets".  בתרחיש זה תוכלו להגדיר את כתובת אתר היעד של מילת מפתח זו ל:

              {ifmobile:m.example.com/widgets}{ifnotmobile:www.example.com/widgets}


דוגמה 2: מעקב אחר ביצועים לפי מכשיר  
          

אם ברצונכם לעקוב אחר ביצועים לפי מכשיר, הפרמטר הקיים device יתאים ברוב המקרים.  השימוש בפרמטר device יגרום להוספת האות "m", "t" או "c" לכתובת אתר היעד, בהתאם למכשיר שממנו בוצע הקליק - נייד, טאבלט או מחשב שולחני/נייד. אם מערכת המעקב שלכם דורשת מזהים פנימיים שונים עבור אותה מילת מפתח במכשירים שונים, ייתכן שעליכם להשתמש בפרמטרים ifmobile ו-ifnotmobile.


עבור מילת המפתח "widgets", נניח שהקציתם את מזהה מילת המפתח הפנימי "df32" עבור שולחן עבודה וטאבלטים, ואת המזהה "df33" עבור ניידים. תוכל להגדיר את כתובת אתר היעד ברמה של מילות המפתח ל:

              www.example.com/widgets?kwid={ifnotmobile:df32}{ifmobile:df33}

לאחר מכן, אם המשתמש לוחץ על המודעה בשולחן עבודה או בטאבלט, דף הנחיתה הוא:

              www.example.com/widgets?kwid=df32

ואם הקליק מבוצע בנייד:

              www.example.com/widgets?kwid=df33

סיפור הצלחה

מפרסמים שמשדרגים למסעות פרסום משופרים משיגים תוצאות טובות.  בעלי VivaStreet בצרפת, האתר הרביעי בגודלו בעולם למודעות מסווגות, שדרגו את כל מסעות הפרסום של האתר תוך שבועיים מההשקה.  לאחר השדרוג, הם הגדילו את התאמת הצעת המחיר לנייד ל-125% והבחינו בעלייה כוללת של 34% בשיעור ההמרות.  בעקבות התוצאות החיוביות, הגדילו בעלי VivaStreet את התאמת הצעת המחיר לנייד עוד יותר - ל-140%.  בעזרת הפרמטרים של ValueTrack, תוכלו גם להפנות משתמשים לתוכן ספציפי למכשיר ולמדוד את ההשפעה שיש לכך על ההמרות.


אנו מעריכים את המשוב שקיבלנו על מסעות הפרסום המשופרים, ומעודדים אותך להמשיך לעזור לנו להבין כיצד נוכל להוציא תחת ידנו מוצר מעולה.

פורסם על ידי קארן יאו, מנהלת מוצר בכירה, AdWords