ב-AdWords הייתה גם קודם אפשרות להפעיל מסעות פרסום במיקומים גיאוגרפיים ממוקדים ולהציג את הכתובת של העסק המקומי שלכם במודעות חיפוש, באמצעות תוספי מיקום. כעת אנו מציגים תכונות מיקום חדשות במסעות פרסום משופרים כדי לעזור לכם לשפר את התוצאות ב-AdWords.


מיקוד גיאוגרפי נרחב באמצעות התאמות סלקטיביות של הצעות מחיר לשיפור התוצאות

בין אם העסק שלכם פועל רק באינטרנט או רק במיקומים פיזיים, ובין אם הוא פועל בערוצים מרובים, תוכלו לשפר את התוצאות הכוללות שלכם על ידי שימוש במיקוד נרחב לפי מיקום על מנת לכסות את כל השוק הפוטנציאלי שלכם, תוך חידוד של הצעות המחיר שלכם באזורים נבחרים. במסעות פרסום מדור קודם נדרשתם להגדיר מסע פרסום חדש לכל מיקום שעבורו רציתם להשתמש בהצעת מחיר שונה. כעת, במסעות פרסום משופרים, אתם יכולים להגדיל או להקטין את הצעות המחיר שלכם בקלות, לפי אחוז מסוים לכל יעד מיקום במסע הפרסום.בממשק AdWords, לחצו על 'מיקומים' בכרטיסייה 'הגדרות' ולאחר מכן לחצו על העמודה של התאמת הצעת המחיר שמשמאל ליעד המיקום, כדי להגדיל או להקטין את הצעת המחיר שלכם. תוכלו גם לבצע התאמות הצעות מחיר למיקום באמצעות הגרסה העדכנית ביותר של עורך AdWords.                                                      הגדרת התאמת הצעת מחיר למיקום


 
כדי לבצע אופטימיזציה עם התאמות סלקטיביות של הצעות מחיר בממשק AdWords:

1.        לחצו על הלחצן "פרטי מיקום" ובחרו "מה הפעיל את המודעה שלך".
2.        צרו בעזרת הלחצן 'תצוגה' פילוח של נתוני הביצועים של מסע הפרסום שלכם, כולל נתוני המרות, לפי רמות גיאוגרפיות שונות (ראו כאן מסך לדוגמה).
3.        בצעו מיון או סינון כדי להתמקד במיקומים שברצונכם לבצע אופטימיזציה שלהם.
4.        בחרו מיקום אחד או יותר.
5.        לחצו על הלחצן "הוסף יעדים והגדר התאמת הצעת מחיר".


כדי לבצע אופטימיזציה מתקדמת יותר, תוכלו לצרף את הדיווח של AdWords לנתוני החברה שלכם ביחס לערך ללקוח בחלוקה גיאוגרפית, על מנת להתאים את הצעות המחיר של מיקומים שונים. 


דוגמה 1: חברת תחזוקה מסחרית ממקדת לרדיוס של 20 ק"מ סביב מרכז מדריד, שם נמצא העסק שלה. מנהל השיווק יודע שעלות המכירה והשירות ללקוחות שנמצאים בטווח של 8 ק"מ מהעסק נמוכה ב-20%. לכן הוא יכול לשפר את התוצאות ב-AdWords על ידי הגדלת הצעות המחיר ב-20% ללקוחות שמבצעים חיפוש בטווח של 8 ק"מ ממרכז מדריד, שכן ההפניות האלו רווחיות יותר.

דוגמה 2: חברה המציעה שירותים פיננסיים באופן מקוון בלבד ביצעה ניתוח של ערך-במשך-חיים של הלקוח הממוצע, בחלוקה לפי ערים. החברה ביקשה מהמומחית שלה לחיפוש להשיג החזר ממוצע של 8:1 על ההוצאה בפרסום, שזהו הערך הממוצע במשך החיים חלקי המחיר הממוצע להפניה. המומחית מורידה מ-AdWords נתונים של מחיר להפניה לפי עיר ומצרפת להם את הערך במשך החיים לכל עיר תואמת (ראו בהמשך). המומחית מחפשת הזדמנויות לשיפור התוצאות על ידי הקטנת הצעות המחיר בערים שבהן ההחזר על ההוצאה בפרסום נמוך מהיעד, והגדלת הצעות המחיר בערים שבהן ההחזר על ההוצאה בפרסום גבוה מהיעד.
 
 

המומחית מציגה בגיליון האלקטרוני את ההחלטות שלה לגבי התאמות הצעות המחיר. היא מיישמת אותן במסע הפרסום המשופר, בודקת שוב את ההחזר על ההוצאה בפרסום, בוחנת את ההשפעה של ההתאמות במשך מספר שבועות ומבצעת שינויים לפי הצורך. במסעות הפרסום מדור קודם, המומחית הייתה נאלצת ליצור מסע פרסום חדש לכל עיר ולהגדיר הצעות מחיר שונות, פעולות שהגבירו את מורכבות הניהול של מסעות הפרסום והיו כרוכות בעבודה רבה יותר. 

 הגיעו בקלות רבה יותר ללקוחות שנמצאים בקרבת המיקומים הפיזיים של העסק שלכם
אם אתם מפעילים עסק לא מקוון או עסק בעל סניפים מרובים, תוכלו, בלחיצות ספורות, להיעזר במיקוד החדש לפי תוספי מיקום כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים או להגדיל את הצעות המחיר שלכם כשלקוחות כאלה נמצאים סמוך לאחד המיקומים שלכם. אנו משתמשים בתוספי המיקום שכבר יצרתם וברדיוס שאתם קובעים, כד י להגדיר את האזור הממוקד סביב העסקים שלכם. 


                                                      הגדרת האזור הממוקד של תוסף מיקום


לאחר מכן תוכלו להקצות התאמת הצעת מחיר לאזור הממוקד של תוסף המיקום כדי להגביר את חשיפת המודעה שלכם כשלקוחות נמצאים בקרבת העסק שלכם והסיכוי שהם יקנו מכם גבוה יותר (להנחיות מפורטות ראו כאן).


דוגמה 3: רשת שיווק ארצית שפועלת בערוצים מרובים מפעילה מסעות פרסום ב-AdWords כדי למכור ישירות באינטרנט וגם כדי להביא לקוחות ל-80 החנויות המקומיות שלה. הרשת הגדירה כבר תוספי מיקום בחשבונה, אך היא מעוניינת להגביר את חשיפת המודעות שלה כשלקוחות מבצעים חיפוש במרחק פיזי קצר מהחנויות שלה. בלחיצות ספורות מוסיפה סוכנות החיפוש של הרשת מיקוד בודד של "2 ק"מ מסביב לכל תוסף מיקום" ומגדירה התאמת הצעת מחיר של 25%+. 


                                             הגדרת התאמת הצעת מחיר ליעד של תוסף מיקום


 
משווקים מנוסים בחיפוש יודעים שהצעות מחיר ממלאות תפקיד חשוב בהשגת תוצאות במסע פרסום, לצד מודעות, תוספים, מילות מפתח ודפי נחיתה, ולכן הם מקפידים לאמוד מעת לעת את התוצאות ולבצע התאמות. זיכרו כי מיקוד צר מדי עלול להגביל את טווח ההגעה שלכם ואת מספר הקליקים וההמרות שתקבלו, לכן יש לשקול שימוש בהתאמות סלקטיביות של הצעות מחיר למיקום ובמקביל להגדיר מיקוד נרחב. עוד טיפים לביצוע אופטימיזציה של מסעות הפרסום שלכם לפי מיקום תוכלו למצוא במרכז העזרה של AdWords.אנו מאמינים ששימוש בתכונות המיקום עשוי לשפר את התוצאות של מסעות הפרסום של כל עסק, כמעט. אנו מקווים שהתכונות החדשות האלו יאפשרו לכם ליהנות מיתרון.פורסם על ידי סמיתה האשים, מנהלת קבוצת מוצרים