עסקים רבים מעודדים את המשתמשים לבצע פעולה כלשהי באתר שלהם כמו רכישת מוצר, השארת פרטים ליצירת קשר, הרשמה לרשימת דיוור וכדומה. אנחנו ב-AdWords קוראים לפעולה זו "המרה".

האם גם האתר שלכם מציע למשתמש פעולת המרה?
הידעתם שיש לכם דרך למדוד כמה מהלקוחות שלחצו על המודעה שלכם אכן ביצעו כזו?

מעקב המרות הוא כלי חינמי של AdWords שמאפשר לכם לראות מה עשה המשתמש לאחר שלחץ על המודעה שלכם- האם הוא ביצע רכישה, השאיר פרטים וכדומה. כלי זה יעזור לכם לכמת ולשפר את ההחזר על ההשקעה שלכם בפרסום.

לדוגמא חנות פרחים שמפרסמת באדוורדס ומציעה במודעות שלה מבצע ייחודי למזמיני משלוחי פרחים באתר.
ברגע שמשתמש לוחץ על המודעה, הוא מועבר לעמוד בו יש תמונות של הזרים המוצעים כאשר כל מה שעליו לעשות הוא לבחור בזר המבוקש. לאחר שהוא בוחר זר הוא מועבר לדף בו הוא ממלא את פרטי התשלום והדיוור. לאחר השלמת מילוי הפרטים, הלקוח לוחץ על כפתור "קנה" (להשלמת הרכישה) ומיד רואה דף שאומר: "תודה רבה שקנית אצלינו, הזר בדרך אליך". לבעל חנות הפרחים יש אפשרות לדעת כמה מהמשתמשים שלחצו על המודעה גם ביצעו "המרה", רכשו זר פרחים והגיעו לדף ה"תודה".

כל שנידרש לקבלת מידע זה היא פעולה פשוטה של הדבקת קוד HTML בדף האינטרנט שמוצג ללקוחות לאחר שהשלימו את ההמרה (במקרה של חנות הפרחים המרה = רכישת זר).

המידע על ההמרות יוצג בחשבון ה-AdWords ברמת מסע פרסום, קבוצת מודעות, מודעות ומילות מפתח. היתרון העצום הוא שאפשר לראות איזו מילת מפתח מובילה ליותר המרות. כך תוכלו לדעת איזו מילה מניבה יותר רווחים לעסק שלכם, תוכלו לעלות הצעת מחיר למילות מפתח רווחיות יותר ולהוריד הצעות מחיר למילות מפתח שמניבות פחות המרות.

אם אתם מעניינים לקרוא יותר על מעקב אחר ההמרות או לראות הוראות איך להגדירו, בקרו בקישורים הבאים למרכז העזרה של AdWords:
הבנת מעקב המרות
הגדרת מעקב המרות

נכתב על-יד מאיה גלר, צוות Google AdWords