זהו החלק הראשון בסדרה בת שלושה חלקים המדגישה חמישה עקרונות של חוויית משתמש שכדאי לזכור בעת תכנון האתר שלכם. השימוש בעקרונות האלה יעזור לך לספק חוויה נפלאה למשתמשים באתר שלך. 

חוויית המשתמש יכולה להיות גורם מכריע בהצלחת האתר שלך. כאשר אתרים רבים אחרים מציעים שירותים דומים, חשוב לבדל את האתר שלך בעיני המשתמשים על ידי הצעת חוויה טובה יותר. מכיוון שתשומת הלב של המשתמש מוגבלת, יהיו לך רק מספר שניות כדי לספק חוויה טובה ולהוביל את המשתמש במהירות אל יעדו.

הנה מספר טיפים חשובים לעיצוב ודרכים שיסייעו לך לסמן יעדים הן לגבי האתר והן ביחס למשתמשים. 

1. התמקד ביעדים של המשתמשים שלך

קודם כל, עצור רגע וחשוב, "כיצד אני יכול לספק למשתמשים שלי את מה שהם רוצים ויחד עם זאת להשיג את מה שאני רוצה?" השלב הראשון במענה לשאלה הזו הוא להבין מהם היעדים של המשתמשים שלך, מהם היעדים שלך וכיצד ניתן לשלב ביניהם. יהיה עליך לחשוב מהם היתרונות המרכזיים וההצעות העיקריות של האתר שלך. אנחנו ממליצים לצמצם זאת ליתרון אחד או שניים בלבד. למרות שהאתר שלך עשוי להיות טוב במובנים רבים, עליך להתמקד בדברים שבהם האתר שלך מצוין. ב-Google, יש לנו הרבה מוצרים ותכונות נהדרים אך כאשר משתמש מגיע ל-Google.com ומחפש מידע, ברור מה אנחנו רוצים שהוא יעשה, סרגל החיפוש שולט במרכז הדף.

טיפים:
שאלות שכדאי לך לשאול את עצמך בתחילת הדרך:

1. כיצד המשתמשים שלך מוצאים את האתר?
2. מה הם מחפשים?
3. האם אתה נותן להם את מה שהם רוצים?
4. מה אתה רוצה מהמשתמשים שלכם?
5. כיצד אתה מקבל מהם תגובה רצויה?

דוגמה:
יש לך אתר חדשות טכנולוגיה ואלה התשובות שלך לכל אחת מהשאלות:  

1. מרבית המשתמשים שלך מגיעים ממנועי חיפוש ונוחתים בדף המאמרים
2. המשתמש מחפש את התוכן של המאמר שאותו הוא חיפש
3. אתה מציג מאמר על דף שלם בדף הנחיתה
4. המטרה היא לגרום למעורבות המשתמש, כך שיישאר זמן רב יותר ויראה תוכן נוסף
5. לא בטוח... לכן אני קורא את הפוסט בבלוג הזה
התשובה לשאלה 5 היא האתגר האמיתי. עליך להוכיח למשתמש שקיים תוכן נוסף בעל ערך באתר שלך ולגרום לו לקרוא עוד. תוכל לעשות זאת על ידי הוספת מאמרים קשורים או מאמרים פופולריים בתחתית של כל מאמר.


2.  השתמש במבנה ברור להובלת משתמשים 

לא משנה באיזה דף המשתמש נוחת, יש לך רק שניות ספורות במסך הראשון הזה, בחלק העליון הקבוע, למשוך את תשומת הלב שלו ולהראות לו במה עוסק האתר ומהם היתרונות שלו. שימוש בהיררכיה פשוטה יספק לדף שלך מבנה ברור שיוביל את המשתמשים וידגיש את מה שאתה רוצה שהם יראו.

דבר נוסף שכדאי לזכור הוא ארכיטקטורת המידע של האתר שלך. משתמשים יכולים להבחין בין דפים מוכרים לדפים שאינם מוכרים על פי הדרך העקבית שבה אתה מארגן ומציג את המידע באתר שלך. אם המבנה של האתר שלך אינו הגיוני או שאינו צפוי, משתמשים ירגישו שהם הולכים לאיבוד ולא יהיו בטוחים מה עליהם לעשות עכשיו. מצב זה יוצר תחושה כללית של תסכול וגורם למשתמשים לעזוב את האתר שלך.

טיפים:
השתמש בטיפים הפשוטים הבאים בנושא עיצוב כדי ליצור מבנה עקבי לדף שלך:
  • ניגודיות: שימוש בצבע, ברוויה או באטימות להצבת רכיבים בדף זה לצד זה.
  • גודל: גודל הוא אחד מכלי העיצוב הקלים ביותר להדרכת המשתמשים שלך. אל תפחד להשתמש ברכיבים גדולים ומודגשים למשיכת תשומת הלב של משתמשים למידע החשוב ביותר בדף.
  • יישור: רכיבים בעלי ציר משותף נראים קשורים זה לזה.
  • רווח לבן: משיכת תשומת לב לרכיבים ספציפיים על ידי השארת שטח ריק סביבם. כך העיצוב גם מושך יותר לעין.
  • רשת: שימוש ברשת פשוטה לפריסת הרכיבים בדף ייצור תחושה של סדר ומבנה.

דוגמה:
אתרי עיתונים עושים בדרך כלל עבודה מעולה ביצירת מבנה עקבי באמצעות היררכיה. הידיעה הטרייה ביותר או החדשה החשובה ביותר שולטים במסך. כך מובטח שזהו הדבר הראשון שאתה רואה. כותרות ראשיות מתחומים אחרים גם הן גדולות ומודגשות כדי שמשתמש שגולש יוכל בקלות ובמהירות לזהות אותן. הגודל והניגודיות של תמונות ושל כותרות עוזרים להוביל את המשתמשים ברחבי הדף.

תודה שקראת את הפוסט הזה, חזור לכתבה השנייה על תובנות של בעלי אתרים!

פורסם על ידי: דיוויד ריצ'ארדס - Google AdSense 

מקורות: 
Google Analytics- הכלי החינמי של Google שיעזור לך למדוד את התנועה ואת האופן שבו משתמשים כעת באתר שלך. בנוסף, הוא יכול לעזור לך לבחון כיצד שינויים באתר שלך משפיעים על הביצועים.

הנחיות למנהלי אתרים- יצירת היררכיה ברורה ומפת אתר (sitemap) יעזרו לסורקים של Google למצוא ולדרג תוכן באתר שלך.