הפוסט הבא הופיע במקור בבלוג של מודעות Google לנייד.

כאשר יותר ויותר מתחרים שלך מבצעים התאמה לשימוש בנייד, גוברת החשיבות של הקמת אתר ידידותי לנייד עבור העסק שלך. במהלך השנתיים האחרונות בלבד, גדלה תנועת החיפוש לנייד פי חמישה. לקוחות מחפשים את העסק שלך מהטלפונים הניידים שלהם, ועליך לעניין אותם עם חוויה לנייד שמסייעת לבצע משימות בדרכים - ישירות מהמסכים הקטנים שלהם. לאחרונה, עסקים רבים שואלים אותנו לגבי מגמה חדשה בקרב מפתחי אתרים — עיצוב גמיש — ואם כדאי להם להשתמש בעיצוב זה. אנו מאמינים שהקמת אתר נפרד לנייד הוא פתרון מתאים לעסקים מסוימים, אך בה בעת חשוב להבין כיצד עיצוב גמיש יכול לבצע התאמה לתוכניותיך לשימוש לנייד.

מהו עיצוב גמיש? זוהי טכניקת עיצוב אתרים המאפשרת ליצור אתר בודד שישתנה בהתאם למכשיר שבו הוא מוצג, בין אם מדובר במחשב נייד, בטלפון חכם או בטאבלט. אתר שנבנה עם עיצוב גמיש ישנה את גודלו באופן אוטומטי עבור מכשירים שונים, אך אתה הוא זה שקובע מהו התוכן החשוב ביותר עבור המשתמש הנייד. לדוגמה, משתמש נייד עשוי לרצות למצוא במהירות את מספר הטלפון שלך או הוראות הגעה, בעוד משתמש בטאבלט יהיה מעוניין בדרך פשוטה יותר לבצע רכישות בזמן שהוא גולש באינטרנט בנחת בביתו. אתר שנבנה בעיצוב גמיש יוכל לתת עדיפות ללחצני Google Click-to-Call ו'הקלק להצגת מפה', בעוד האתר לטאבלט יתמקד בפישוט תהליך הקנייה. לקבלת פרטים טכניים על השימוש בעיצוב גמיש לצורך הקמת אתרים ידידותיים לנייד, קרא פוסט זה בבלוג מאת צוות מנהלי האתרים של Google.אם כן, כיצד אוכל לדעת אם עלי להקים אתר נפרד לנייד או להשתמש בעיצוב גמיש?  
לפניך מספר הנחיות שיסייעו לך להחליט מה עדיף עבור העסק שלך:אם אחליט שעיצוב גמיש מתאים יותר לעסק שלי, האם עלי להקים את האתר שלי מההתחלה?
לא בהכרח. ייתכן כי מפתח אתרים מתוחכם יוכל לשלב באתר קיים עיצוב גמיש, אך עדיין יחולו עלויות של זמן ותקציב.

האם לאתר שנבנה עם עיצוב גמיש תהיה יותר מכתובת אתר אחת?
לא. לאתר שנבנה עם עיצוב גמיש תהיה אותה כתובת אתר עבור מחשבים שולחניים, מכשירים ניידים וטאבלטים. כאשר מקימים אתר נפרד המיועד לניידים, בדרך כלל ישנה כתובת אתר שונה לנייד, אך המשתמשים יופנו אליה אוטומטית, כל עוד האתר שלך למחשבים שולחניים כולל את הקוד להפניה אוטומטית מחדש.

כמה עולה להשתמש בעיצוב גמיש לנייד?
המחירים משתנים לפי המפתחים והסוכנויות. מומלץ לפנות למפתח ו/או לסוכנות לקבלת סיוע בתחילת העבודה.

עיצוב גמיש בהחלט עשוי למזער את תחזוקת האתר שלך בטווח הארוך, אך עסקים רבים יכולים להתחבר ללקוחותיהם ביעילות עם אתר נפרד ידידותי לנייד. אם יש לך את המשאבים הטכניים וצורך עסקי ברור, עיצוב גמיש הוא דרך מתקדמת יותר להפוך את האתר שלך לידידותי לנייד. בכל דרך בה תבחר, עליך להקפיד לעצב תחילה עבור ניידים, ולעניין את לקוחותיך כאשר הם משתמשים בטלפונים הניידים שלהם כדי לחפש את העסק שלך.

למקורות נוספים על חשיבותם של ניידים, בדיקת האתר שלך וחיפוש מפתחים שיעזרו לך להקים אתר ידידותי לנייד, בקר באתר howtogomo.com.

------
פורסם על ידי ג'סיקה סאפיק, מנהלת משותפת לשיווק מוצר