זהו הפוסט הראשון בסדרת 'Mobile Mondays'. במהלך החודשים הבאים נדגיש שיטות עבודה מומלצות שיעזרו לך להפיק את המרב מהתוכן שלך לנייד. מעת לעת, נשתף גם סיפורים ישירות מבעלי אתרים שהחלו לאחרונה לפעול בזירת הניידים.

לאחרונה הכרזנו על הורדת העותק ה-11 מיליארד של יישום מ-Android Play. בהתחשב בתנועת הצרכנים לטובת המסך הקטן, היבט חשוב שיש להתחשב בו הוא באיזו מידה מדיה נצרכת זו נוצרה במיוחד לנייד. לאחר שתתחיל לפעול בהצלחה לנייד, תוכל להפיק רווחים מפעילות זו באמצעות מספר שלבי אופטימיזציה. בהמשך נפרט דרכים שבהן תוכל להפיק את המרב מהתוכן שלך לנייד. לפני שתוכל לבצע אופטימיזציה כלשהי, עליך להבהיר לעצמך היטב את היעדים של העסק שלך בנייד.

חשיבות היעדים
אין כללים לגבי אסטרטגיות לנייד, אך אם עסק לנייד רוצה להצליח, דרושים לו יעדים שהוגדרו בבירור. אם אתה בעלי אתר מקוון בלבד, היעדים שלך יכולים לעסוק במעורבות וביקורים. אם יש לך תוכן ספציפי למיקום, ייתכן שתרצה לשלב אלמנטים מקומיים בהצעה שלך לנייד. היעדים העסקיים שלך צריכים להתאים לצרכי המשתמשים שלך.

סידור לפי עדיפויות הוא אלמנט חשוב בהגדרת יעדים. אולי תחשוב שלכל בעלי האתרים יש יעדים להשגת לקוחות חדשים -- אחרי הכל, מי לא רוצה להגיע לקהלים חדשים? חשוב על אתר אינטרנט לנייד שהוא פורום ולוח מודעות. הוא יהיה מעוניין בגילוי משתמשים חדשים ושימוש באתר הדיונים המקוון שלהם, אך הדבר אמור להתרחש באופן טבעי אם בסיס המשתמשים הקיים יוצר דיונים עם מספיק רוחב ועומק. במקרה זה, כדאי לבעלי הפורום להתמקד באופטימיזציה של האתר (חיזוק המעורבות) במקום בהשגת לקוחות חדשים.

מתוך מחשבה על יעדים אפשריים אלה, בהמשך תמצא כמה טיפים שיעזרו לך לבצע אופטימיזציה של התוכן לקהל לנייד:

יעד מס' 1: חיזוק התנועה והשגת לקוחות חדשים
  • קידום צולב: זוהי דרך קלה וחסכונית למנף את בסיס המשתמשים הקיים כדי להביא משתמשים לאתר לנייד.
  • פרסום: אופטימיזציה של אתרים לנייד נלקחת כעת בחשבון בקביעת איכות המודעות ברשת החיפוש לנייד. כדי לגלות עוד על פרסום במכשירים ניידים, בקר באתר 'מודעות לנייד' שלנו.
  • בצע לוקליזציה: סין, קוריאה, יפן וארה"ב מייצגות כמה מהשווקים הגדולים ביותר לצריכת מדיה בנייד. עקוב אחר השימוש שלך באזורים ושקול לבנות יישום מקומי לאזורים שבהם הוא פופולרי ביותר.
  • צור תוכן חדש וייחודי לנייד המיועד לקהלים חדשים בנייד. Men's Health הבינו שקהל היעד שלהם משתמש בטלפונים חכמים בחדר הכושר כדי להאזין למוזיקה. כתוצאה מכך, הם יצרו אתר לנייד עם תרגילי כושר -- שימושי למי שלוקחים עמם את הטלפון לחדר הכושר.

יעד מס' 2: עודד מעורבות
  • אופטימיזציה של האתר: אם אחד היעדים שלך הוא לשמור על משתמשים שרוצים לגשת לתוכן בדרכים, השתמש ב-Google Analytics שיעזור לך לבחור את התוכן היעיל ביותר לאתר שלך. סקר שנערך לאחרונה (Omniture, 2010) גילה שחוויות אינטרנט ידידותיות לנייד הפיקו שיעור מעורבות הגבוה בממוצע ב-75% (הכנסות, צפיות בדפים וכדומה) לכל ביקור של משתמשים ניידים, לעומת אתרים שמיועדים למחשבים שולחניים ונצפו באמצעות מכשיר נייד.
  • מעורבות במותג: השתמש בפונקציונליות המורחבת של מכשיר נייד (GPS, מצלמה, SMS).

יעד מס' 3: מקסם רווחים
  • במהלך עיצוב אתר שעבר אופטימיזציה לנייד, חשוב להתמקד בחוויית המשתמש הכוללת ובמה שברצונך להשיג כבעל אתר. הדבר נכון במיוחד אם מודל הליבה העסקי בנוי סביב הכנסות מפרסום, או הוא תורם משמעותית לרווח. שקול את הסוג של יחידות המודעה והפורמטים שבהם אתה מתכנן להשתמש- מה שיעזור לך להפיק את המרב מהזדמנויות המונטיזציה מבלי לפגוע בתוכן. לקבלת מידע נוסף, הורד את המדריך שלנו לבעלי אתרים או את יישום Android שלנו כדי לחקור את מגוון הפורמטים שלנו למודעות לנייד.

חילקנו קודם לכן את הקטע "יעדים של בעלי אתרים" לשלוש קטגוריות בחלוקה גסה. בפועל, סביר להניח שהשאיפות שלך לא יהיו כל כך "צרות". אנחנו מקווים שתוכל לבחור שלב אופטימיזציה (או שילוב של שלבים) שיתאים לאתר הספציפי שלך.

-----

פורסם על ידי רובי וותרל - תומך בבעלי אתרים לנייד